SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kaçan balık

DERBİ sonrasında Beşiktaş'ın o hezimeti atlatıp atlatamadığını gösterecek güzel bir örnek vardı dün sahada. Teknik direktör Şenol Güneş'in biraz zorunlu biraz da isteğine bağlı olarak yaptığı rotasyon kadrosu, en az Beşiktaş kadar kadrosunda değişiklik yapmış Konya ekibi karşısında, derbinin etkisini atlatmış ancak tur için çok da istekli olmayan bir görüntü çizdi. Beşiktaş'a sanki karanlık el dokunmuş ve geçmişini bile silmiş. Nerde o eski Beşiktaş? Rakibine top yaptırmayan, topa daha fazla sahip olup rakibini delirtircesine pas yapan o Beşiktaş nerde? Bu ligin en güzel şeyi gitmiş yerine ununu elemiş eleğini asmış bir takım gelmiş. Pas trafiğinin önemli yükünü çeken Atiba da eski formundan uzak.

Artık futbol gelişti ve alternatif planınız olmazsa rakipler sizi çok iyi analiz edebiliyor. Sezon başından bu yana orta sahadaki üçlüsünü bozmayan Şenol hocanın ve kadrosunun yapacaklarını artık sokaktaki çocuklar bile ezberledi. Ezberini bozmazsan senin ezberini bozarlar. Dün gece de aynı senaryo yaşandı. Kocaman durdu durdu sonunda vurdu.

Bir sözüm de Sayın Başkan Fikret Orman ve yönetimine. Tamam stat bitsin, tamam stat için orada yatıyor orada kalkıyorsun, tamam gece gündüz ordasın başkan… İnandık. Ama sen şampiyon olmazsan o stadın açılışının ne önemi var? Zaten nasıl olsa bir zaman açılacak o stat. Stat diyerek kendini takımdan uzak tutarsan olmaz. Futbol sonuç odaklı bir oyundur. Sonuç almazsan o stat seni yutar. Burası Türkiye. Ne tesise bakar büyük başkanlık ne de başka bir şeye. Sonuç alman lazım sonuç. Bak bir kupa daha kaçtı. Diğeri de kaçarsa o zaman çanlar kimin için çalacak?

Yazarın Diğer Yazıları