SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Güneş: “Maalesef üzgünüz”

Güneş: “Maalesef üzgünüz”

Konyaspor'a 1-0 yenilerek Türkiye Kupası'na veda eden Beşiktaş'ta Şenol Güneş, mücadeleyi yorumladı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 1-0’lık yenilgi ile kupaya veda ettikleri için üzgün olduklarını söyledi. Rakibin avantajlı olmasına rağmen karşılaşmaya istekli başladıklarını belirten Güneş, “2-1 kaybettiğimiz maç sonrası burada rakip avantajla çıkmıştı, ama oyuna istekli başladık. Düşündüğümüz pozisyonları az bulduk. Rakip 2-1’in avantajıyla sürekli direncini sağlam tuttu. Sonunda attığı golle 1-0 kazandı. Oyuncularım maçta istekli ve gayretliydi. Rakibin oyun şekline göre de hamleler yaptık. Yanlardan gelen ortaların isabetli olmaması sonucu çok fazla pozisyon bulamadık. Maalesef üzgünüz. Rakibi tebrik ediyorum. Saha ve seyirci avantajını iyi kullandı. Başarılar diliyorum” dedi.

DİRENÇLİ BİR MAÇ OLDU

Takımın yorgun olduğunu ve bunun lige nasıl yansıdığı sorulan Güneş, şunları söyledi: “Fizik olarak bir sıkıntımız yoktu. Gayet dirençli bir maç oldu. Mental olarak da kazanma isteği vardı. Ama savunmadan topu oyuna sokarken biraz yavaş kaldık. Rakip kapanmadan çabuk çırakmamız gereken topları etkili kullanamadık. Kanatlardan gelişen ataklarına da isabetli kullanamadık. Sadece etkinlik ve beceri olarak biraz sıkıntımız vardı. Rakibin de sürekli savunmada kalarak oyunu kapatması ve alanı daraltarak oynaması etkili oldu.”

HAKEM KÖTÜ NİYETLİ DEĞİLDİ

Karşılaşma öncesi hakem Yaşar Kemal Uğurlu ile ilgili çıkan spekülasyonlar hatırlatılarak maçtaki yönetimi sorulan Güneş, “İlk maça göre süper hakemdi. Yani Tolga Özkalfa’ya göre. Oyun olarak genelde oynatmaya çalıştı. Sadece çok faul oldu. Onlara izin verdi. Biraz dikkat edebilirdi. Ama genelde ben kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.