SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’da tasarruf zamanı

Galatasaray’da tasarruf zamanı

UEFA’nın Avrupa’dan men cezası verdiği Galatasaray, Muslera, Wesley Sneijder, Podolski üçlüsünden en az ikisini satıp tasarruf sağlayacak.

UEFA'dan Finansal Fair-Play kriterleri nedeniyle 1 yılmen cezası alan Galatasaray’da “küçülmek” için büyük bir operasyon başlıyor. Öncelikle hedef, para eden oyuncuları satmak. Takımda uluslararası piyasada para edecek üç oyuncu, Muslera, Podolski ve Sneijder var. Avrupa'dan men cezası gelmesiyle Sneijder'ın ayrılmak istediği zaten biliyor. Hollandalı yıldız 7.5 milyon Euro'luk serbest kalma maddesini yürürlüğe koyabilir.

PAZARLIK YAPILACAK

Yönetimin, Sneijder ile görüşerek, “Mali olarak zor durumdayız. Gitmek istemen normal, ancak giderken kulübe de para kazandır” diyerek 7.5 milyon Euro'nun artırılmasını isteyecek. Takımın gözdelerinden diğeri ise Lukas Podolski… Alman golcünün özellikle Arap ve Çin ekiplerinden teklif aldığı biliniyor. Yani satılması halinde Galatasaray en az 13 milyon Euro (Satışından gelecek 7-8 milyon Euro ve maliyeti düşüldüğünde) kar edecek.

VE URUGUAY ALTINI

Galatasaray’ın en fazla para eden oyuncusu Fernando Muslera… Uruguaylı kalecinin uluslararası piyasada 15 milyon Euro'luk bir değeri var. Satılması halinde Cimbom'un karı yaklaşık 20 milyon Euro'yu bulacak. Satılacak, kiraya verilecek, sözleşme yenilenmeyecek oyuncularla birlikte Galatasaray'ın bu operasyondan 35-40 milyon Euro kar etmesi bekleniyor. Muslera, Sneijder ve Podolski'nin 3'ü birden satılırsa kar edilecek bu rakam 55-60milyon Euro'ya çıkacak.