SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Emre: “Galatasaray her zaman Galatasaray’dır”

Emre: “Galatasaray her zaman Galatasaray’dır”

Medipol Başakşehir'in takım kaptanı Emre Belözoğlu, Avrupa kupalarına katılma yolunda en büyük rakipleri Galatasaray'la yapacakları maçı değerlendirdi.

Süper Lig’in 24. haftasında 6 Eylül Pazar günü Türk Telekom Arena’da Galatasaray’la karşılaşacak Medipol Başakşehir’de bu maçın hazırlıkları sürüyor. Akşam saatlerinde gerçekleştirilen antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan takım kaptanı Emre Belözoğlu, “Türkiye Kupası’ndan elendikten sonra ligde hedeflerimiz devam ediyor. Seneye Avrupa kupalarına gitme hakkı elde etmiş bir takım olarak sezonu kapatmak istiyoruz” diyerek, şöyle konuştu:

Böyle baktığımız da zor bir maç. Galatasaray her ne kadar içinde bulunduğu durum itibariyle sıkıntılı gibi dursa da, Galatasaray her zaman Galatasaray’dır. Kendi sahasında, seyircisiyle beraber tahmin ediyorum uzun zamandır yenilmiyorlar. Bizim için zor bir maç olacak ama ligin sistemli oynayan iyi takımlarından birisiyiz. Aynı sistem ve disiplinimizi bu maçta da devam ettirmek istiyoruz. İyi hazırlandık, Galatasaray’ın iyi ve kötü yönlerini biliyoruz. Güzel bir maç olacağına inanıyorum. Hak edenin kazanacağı, keyifli bir maç izlettiririz inşallah.

Sarı kırmızılıların performansıyla ilgili ve Avrupa kupalarından aldıkları men cezasıyla ilgili de Emre Belözoğlu, “Her takım bazen inişli çıkışlı grafikler yaşar. Maddi anlamda sıkıntılar yaşar. Bizim olduğumuz dönemde de bazı sıkıntılar yaşıyordu. Bu süreci atlatacaklardır. Büyük camialar bu süreçleri çok çabuk atlattıkları için büyüktürler. Onların durumuyla ilgili çok derine inmeden söyleyeceğim şeyler bunlar. Onun dışında beni ilgilendiren tarafı çok zor bir maç olacak. En azından şu anki konumumuzu koruyarak, Galatasaray’ı arkamızda tutarak devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

MOSSORO: HEDEFİMİZ İLK ÜÇTE BİTİRMEK BUNDAN DOLAYI MAÇ DAHA DA ÖNEM KAZANIYOR

Galatasaray’ın üçüncülük için direkt rakipleri olduğunu hatırlatan Brezilyalı futbolcu Mossoro ise “Bu sezonki hedefimiz ligi ilk üç içinde bitirmek. Bundan dolayı maç daha da önem kazanıyor. Biz Galatasaray’ın iyi yanlarını biliyoruz. Bunları etkisiz hale getirip, kendi oyunumuzu oynayıp, sahadan puanlarla ayrılmak istiyoruz. Ne olursa olsun Galatasaray bu maçı kazanmak isteyecektir. Galatasaray’ın durumu bizi ilgilendirmiyor. Biz ligi üçüncü sırada bitirmek istiyoruz” diye konuştu.