SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Onur Kıvrak ameliyat oldu

Onur Kıvrak ameliyat oldu

Trabzonspor'un kaptanı ve file bekçisi Onur Recep Kıvrak, bu sabah sağ diz dış menisküsünden operasyon geçirdi. Daha önce sağ ve sol dizlerinde yaşadığı çapraz bağ kopmaları nedeniyle iki kez uzun süreli sahalardan uzak kalan Onur'un, en az 4 hafta sonra oynayacak duruma gelebileceği belirtildi.

Trabzonspor Basın Sözcüsü Prof.Dr.Asım Örem, Onur’un bu sabah geçirdiği operasyonla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Takım Kaptanımız Onur Kıvrak planlandığı gibi bu sabah özel bir hastanede daha önce hasarlı olan dizinden operasyona alındı. Operasyon Sağlık Komisyonu Başkanı Prof.Dr.Osman Aynacı, Kulüp Doktorumuz Opr.Dr.Ufuk Şentürk ve Opr.Dr.Çağatay Han Malkoç tarafından başarıyla gerçekleştirildi. Oyuncumuz 2 hafta içinde özel antrenmanlara başlayacak, 3-4 hafta içinde de takımla çalışmalara katılacaktır. Operasyonu gerçekleştiren ekibe teşekkür eder, kaptanımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.”

İKİ KEZ BÜYÜK SAKATLIK GEÇİRDİ

Trabzonspor’un file bekçisi Onur Recep Kıvrak, bordo mavili takımın formasını giydiği süre içinde iki kez büyük sakatlık geçirdi. 12 Mart 2011’de Kasımpaşa ile oynanan maçın son dakikalarında sağ diz ön çapraz bağları kopan Onur Kıvrak, ABD’de ameliyat oldu ve yaklaşık 6 ay formasından uzak kaldı. Bu süreçte formayı Tolga Zengin’e kaptıran Onur, 2011-2012 sezonunda sadece 3 maçta forma giyebildi.

Onur Kıvrak, 2 Ekim 2014’te UEFA Avrupa Ligi’nde Legia Varşova ile Trabzon’da oynanan maçın 64’üncü dakikasında sakatlandı. Başarılı oyuncunun bu kez sol diz ön çapraz bağlarının koptuğu belirlendi. Yine bir operasyon geçiren Onur, 7 ay sonra 8 Mayıs 2015’de antrenmanlara çıkmaya başladı ancak o sezon forma giyemeyen Onur, sakatlandıktan 9.5 ay sonra 16 Temmuz 2015’te UEFA Avrupa Ligi ön eleme turundaki Differdange 03 maçıyla formasına kavuşabildi.

RİSKE EDİLMEDİ

Son olarak iki hafta önce sağ dizinde ağrı hisseden Onur Recep Kıvrak’ın ilk yapılan kontrollerinde sağ diz dış menisküsünde yırtık tespit edildi. Takımını zor süreçte yalnız bırakmak istemeyen ve iğneyle maçlara çıkan Onur’un, bu hafta yapılan son kontrollerinde operasyon geçirmesine karar verildi. Bordo mavili takımın yetkilileri, her iki dizinden de iki büyük sakatlık geçiren Onur’un sakatlık probleminin daha uzun süreli takımdan ayrı kalmasına neden olacak seviyeye gelmeden ameliyat edilmesine karar verildiğini belirttiler.

TEK EKSİK ONUR

Trabzonspor, Torku Konyaspor maçının hazırlıklarına bu sabah teknik direktör Hami Mandıralı yönetiminde yaptığı antrenmanla devam etti. İlk 30 dakikası basına açık gerçekleştirilen çalışmaya, operasyon geçiren Onur Kıvrak dışındaki tüm oyuncular katıldı. Sakatlıkları süren Mehmet Ekici ve Aytaç Kara düz koşu yaptı. Teknik direktör Hami Mandıralı, Mehmet Ekici ve fizyoterapistlerle saha ortasında bir toplantı gerçekleştirerek başarılı oyuncunun son durumu hakkında bilgi aldı. Antrenman, ısınma çalışmalarının ardından pas antrenmanı ve çift kale maçla devam etti.

ESTEBAN’A ÖZEL İLGİ

Bu arada Onur’un ani bir kararla ameliyata alınmasının ardından sezon sonuna kadar kaleyi koruması beklenen Esteban Alvarado, antrenmandaki hırsıyla dikkat çekti. Hami Mandıralı da Esteban’ın form durumuyla ilgili kaleci antrenöründen bilgi aldı.