SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kısa kısa futbolumuz

Kısa kısa futbolumuz

M. Kemal Ulusu yazdı...

Yıldırım Demirören: Ne yaptığını, ne söylediğini kendi de biliyorsa namerdim. MHK ve diğer kurullar seçimle gelsin diyor. UEFA 12 yıl evvel “Olmaz” demiş, kaldırmışız.Yahu ceza almak için kaşınıyor musun? İlla bir yerden tokat mı gelecek? Bu kuruldaki çok değerli kişiler, Demirören'in altında çalışmak size zarar veriyor. “Yeter Demirören yeter” diye bağıranlar dahi bıktı, o bırakmıyor, ama siz bırakın, yıpranmayın derim.

Cüneyt Çakır: Sevgili kardeşim ne olur git, Berlin'deki gibi yurtdışında maç idare et gözümüzü yaşart, gururlandır. Burada derbiler dışında maç yönet. Zira sana soyunma odasında bağıran, tehdit eden kulüp ve kulüpler birliği başkanlarının tesirinde kalarak, çekinerek idare ettiğin maçlarda, sahadan atamadığın kişiler inan ki itibarını çok zedeliyor. Bu da benim Çakırıma inan yakışmıyor. Dost acı söyler, bana inan derim.

Fikret Orman: Sevgili BJK Başkanı, ben dahi bitirmenden şüphe ettiğim stadı aslanlar gibi bitiriyor, hepimizi mahcup ediyorsun helal olsun. 3 yıldır kalene, stoperine, liberona iyi futbolcu alamadığın için, ligde, Türkiye ve UEFA kupalarında BJK nal topladı. Bu yıl Galatasaray ve Trabzon'un yokluğunda Fenerbahçe ile başa baş gidiyorsun, şampiyonluk gelebilir. Kulağına geliyor mu bilemem, ama benim geliyor. O müthiş stadı bitirip, bir de şampiyon olursan, Aziz Yıldırım gibi yıllarca başkanlığından korkan bazı BJK'li muhalifler, huzursuzlar önünü kesmek için planlar yapmaktalar. Bence sağ kolun Ahmet Nur Çebi ile baş başa ver, bizleri biraz dinle ve var gücünle çalış derim.

Sn. Bakan Akif Çağatay Kılıç: Sizi tanımadım, bu ülkede TFF'nin özerk olmadığını biliyorsunuzdur. Beni okuma fırsatınız oluyor mu? Bunları hep yazdım ve üzülüyorum. Zira bu özerkliği ilk düşünen ve de rahmetli Turgut Özal'ın başkanlığında ilk futbol şürasını yaptıran, ilk federasyon başkanıyım. Demirören “Bu hususta bir çalıştay yapacağım” diyor, o bence YANDAŞ-TAY yapar, kendisini tenkit eden, ben ve benzeri kişileri es geçer. Bu futbol şürasını siz yapın. Size Türk futbolunun kurtuluş reçetesini verecek değerli kişiler var, size tek tek isim verebilirim. Bunu yapın, Özal gibi anılırsınız derim.

Son bir soru. Bu hafta bir futbolcu 3 sarı kartla oynadı, sahada sarı kart da görmedi, ama bu hafta yok, zira cezalı. Nasıl olacak?

Hoşca, sağlıkla kalınız.