SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Shaw James Eskişehir’de

Shaw James Eskişehir’de

Eskişehir Basket takımı, Olympiakos'ta forma giyen ABD'li oyuncu Shaw James'i kadrosuna kattı.

Türkiye Basketbol 1. Ligi takımlarından Eskişehir Basket, Yunanistan’ın Olympiakos takımından ABD’li oyuncu 32 yaşındaki Shaw James ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı. İmza töreninde konuşan kulübün Basın Sözcüsü Yavuz Tuna, önemli bir transfere imza attıklarını söyledi. Tuna şöyle devam etti:

“Eskişehirliler olarak hep elimizden gelenin en iyisini yapmaya alışığız. Genlerimizde bu var. Shaw James’in takımımıza çok önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Eskişehir’e basketbolu sevdirmek istiyoruz, oyuncumuzun blok kralı olması gibi gerçekten ciddi bir geçmişi var. Başkanımız ve koçumuzun katkılarıyla oyuncumuzu kadromuza kattık.”

Yeni transfer Shaw James de “Buraya geldiğim için çok mutluyum ve heyecanlıyım. Daha önce Türk takımlarına karşı oynamıştım ama bu Türkiye’de ilk sezonum olacak. Eskişehir Basket gibi bir kulüpte oynayacağım için çok heyecanlıyım” dedi.

Eskişehir Basket takımının Antrenörü Brad Greenberg de “James’in bize gelmesinden dolayı çok mutluyum. Çok profesyonel ve çalışkan bir oyuncu. Onu 5 yıldır tanıyorum. Bu transfer kulübümüz için çok önemli. O çok iyi bir savunmacı. Topu paylaşmayı seviyor, sadece kendisini düşünmüyor. Maçları kazanmamıza yardım edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.