SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Mustafa Denizli 3 ayda pes etti

Mustafa Denizli 3 ayda pes etti

Gaziantepspor yenilgisi sonrası istifa sinyali veren, önceki gün Florya’da futbolcularla vedalaşan Mustafa Denizli, dün Başkan Dursun Özbek’le görüştü ve Galatasaray ile yollarını ayırdı.

Galatasaray’da Mustafa Denizli dönemi resmen sona erdi. Hamza Hamzaoğlu'nın ayrılmasının ardından 26 Kasım'da 1.5 yıllık sözleşme imzalayan ve 3. kez Florya'da teknik adamlık koltuğuna oturan tecrübeli hoca, 96 gün görevde kalabildi. Çalıştığı dönemde saha sonuçları ve oynattığı futbolla kimseyi tatmin edemeyen Mustafa Denizli, istediği takviyelerin yapılmaması nedeniyle de sıkıntılıydı.

UEFA Avrupa Ligi'ndeki Lazio yenilgisi sonrası taraftarların istifaya davet ettiği 66 yaşındaki teknik adam, Gaziantep mağlubiyetinin ardından görevden ayrılacağının sinyalini vermişti. Önceki gün Florya'da futbolcularla vedalaşan Denizli, dün Başkan Dursun Özbek'le görüştü. Özbek, Denizli'nin istifasını kabul etti.

KARNESİ ZAYIF

Mustafa Denizli, kariyerinin en kötü dönemlerinden birini Galatasaray'da yaşadı. Kurt hoca göreve geldiğinde liderin sadece 5 puan gerisindeki Cimbom, şampiyonluk yarışına ilk yarı daha bitmeden havlu attı. Sarı-kırmızılılar, Denizli ile çıktığı 11 maçın 4'ünü kazandı, 3'ünden beraberlik, 4'ünden yenilgiyle ayrıldı.

Tecrübeli hoca, ligde deplasman galibiyeti göremedi. Mustafa Denizli’nin Galatasaray’ı çıktığı 3 Avrupa maçını da kazanamadı ve UEFA'ya veda etti. Tecrübeli hocanın tek başarılı grafiği, Karşıyaka, Kastamonu gibi alt lig takımlarının yer aldığı Türkiye Kupası gruplarında geldi. Aslan kupada 8 maçta 7 galibiyet elde etti.

675 BİN DOLARI GERİ ÖDEYECEK

Mustafa Denizli, 1.5 yılda 4.5 milyon dolar kazanacaktı. Anlaşma gereği aylık 300 bin dolar ödenecek olan tecrübeli hocaya peşin olarak 1 milyon 650 bin dolar verilmişti. 96 gün görevde kalan Denizli, hak edişi 975 bin dolar yaptığı için kulübe 675 bin doları iade edecek.