SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Müftüoğlu MHK’yı ters köşeye yatırdı

Müftüoğlu MHK’yı ters köşeye yatırdı

MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu'nun Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Torku Konyaspor maçı hakeminin değiştirilmesi isteğine verdiği cevap, TFF'nin yıllar önce aldığı kararı akıllara getirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, son yaptığı açıklama ile ilginç bir detayı ortaya çıkardı. Daha önce Deniz Ateş Bitnel’in Galatasaray – Trabzonspor maçındaki yönetimi sonrası yaptığı basın toplantısı ile Kulüpler Birliğİ’nin tepkisini çeken Müftüoğlu, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’a verdiği cevap ile de çalıştığı kurum MHK’yı ters köşeye yatırmış oldu.

Orman’ın Beşiktaş ile Torku Konyaspor arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası maçı hakemi Yaşar Kemal Uğurlu’nun değiştirilmesini istemesi ile başlayan Konyalı polemiği, Müftüoğlu’nun açıklaması ile farklı bir boyut kazandı. Kuddusi Müftüoğlu hakemin Ankara doğumlu olduğunu babasının Konyalı olduğunu vurgularken, TFF’nin geçtiğimiz dönemde yaptığı resmi açıklamayı unuttu.

Zamanında Torku Konyaspor’un PTT 1. Lig’de olduğu dönemde Kartalspor ile oynayacağı maça da atanan Uğurlui Konyalı olduğu gerekçesiyle değiştirilmişti. O karşılaşma öncesi TFF’nin sitesinden resmi açıklama yapan MHK, şu ifadelere yer vermişti:

“PTT 1. Lig’de 31 Mart Pazar günü oynanacak Torku Konyaspor-Kartalspor karşılaşmasının Ankara Bölgesi Hakemi Yaşar Kemal Uğurlu, uzun yıllardır Ankara’da ikamet etmesine rağmen; nüfüs kaydının Konya’da bulunması nedeniyle atandığı müsabakadan alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Merkez Hakem Kurulu”

mhk-iç

Foto: TFF – MHK Konyalı olduğu gerekçesiyle Uğurlu’yu daha önce maçta almıştı