SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’da tartışmalı yayın ihalesi

Galatasaray’da tartışmalı yayın ihalesi

Galatasaray'da Dursun Özbek Yönetimi, kulübün medya yönetimininde "Devrim" gibi bir karara imza atıyor. Galatasaray Yönetimi, kulübe ait bütün medyatik faaliyetleri, GSTV, radyo, ve sosyal medya hesaplarını Tigon isimli bir firmaya devrediyor. Ancak kulübe yakın olan ve camiayı yakından tanıyan kulüp üyeleri, yönetimin kulübe ait medya faaliyetlerini Tigon firmasına devretmesini ciddi iddalarla şaibeli bulduklarını öne sürüyor.

Bu iddialara göre başkan Dursun Özbek kendisine seçim kazanmasında ciddi katkı sağlayan ve genel kurulu en iyi bilen kişi olarak bilinen Galatasaray Lisesi mezunu Ruhi Ergunalp’e seçim öncesinde söz verdiği ve kulübün medyatik faaliyetlerinin yönetiminde görev vereceği ileri sürülüyor. Bunu gerçekleştirmek için de Tigon isimli daha önce saat pazarlama sektöründe faaliyet gösteren bir firma seçildi.

Başkan Dursun Özbek direk olarak bu firmaya kulübün medya faaliyetlerini teslim edecekti. Fakat bu gelişmenin duyulması ve Sarı Kırmızılı camiada itiraz seslerin yükselmesi üzerine ihale açılması kararlaştırıldı. Ancak ihale süresi 21 gün gibi kısa bir zaman diliminde sonuçlandırıldı. Böylece sahibinin Altuğ Erim olduğu Tigon firması ihaleyi kazandı.

TİGON FİRMASI 26 ŞUBAT’TA TİCARET ODASI’NA BAŞVURARAK ANİDEN FAALİYET ALANLARINA MEDYA İLETİŞİMİ DE EKLEDİ

Tigon’un firmasının sahibi Altuğ Erim ise eski başkan Özhan Canaydın’ın iş ortağı ve Ünal Aysal döneminde de yöneticilik yapan Mehmet İpekdokuyan tarafından Sarı Kırmızılı camiaya yakınlaştırıldı. Altuğ Erim daha sonra 4 yıldır kulübün Sicil Kurulu Başkanlığını sürdüren ve “Liseci” olarak bilinen Serdar Eder ile yakın dost oldu.

Böylece Başkan Dursun Özbek ve Sicil Kurulu Başkanı Serdar Eder’in yakın dostu olan kişi kulübe ait medya faaliyetlerini sürdürecek şirketin sahibi durumunda. Şirketin genel müdürü ise Dursun Özbek’e seçim kazanmasında büyük katkı sağlayan Ruhi Ergunalp olacak.

RADYODA SKANDAL

Galatasaray’ın medya sektöründeki faaliyeti tamamen “Liseci” bir zihniyetle yönetilmeye başlanırken, kulübe ait radyonun başına getirilmesi düşünülen kişi de yine Galatasaray Liseli olan Giray Güngör. Giray Güngör’ün daha önce radyocu olarak görev yaptığı Best FM’de bir yolsuzluk olayı yüzünden görevine son verildiği iddiaları cok ciddi olarak sıcak gündemi oluşturuyor. Ayrıca Giray Güngör’ün eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kızı Zeynep Özal ile su işi yaptığı ve bu iş döneminde karşılıksız çek ve dolandırıcılık suçlarından cezaevine girdiği biliniyor. Bu yüzden RTÜK talimatnamesine göre Giray Güngör’ün iletişim sektöründe yöneticilik yapmasının uygun olmadığı ileri sürülüyor.