SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray CAS’a başvuracak

Galatasaray CAS’a başvuracak

UEFA, Finansal Fair Play kurallarına uymadığı gerekçesi ile Galatasaray'a 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası verdi. Sarı kırmızılı kulüp, UEFA'nın bu cezasını CAS'a taşıyacak.

Sarı kırmızılı takıma, UEFA’dan beklenen haber geldi. Galatasaray, belirlenen kurallara uymadığı gerekçesiyle 1 yıl Avrupa kupalarından men edildi.

GALATASARAY'DAN İLK AÇIKLAMA: SEVİNDİRİCİ

CEZA GELDİ GALATASARAY HİSSELERİ YÜKSELDİ

Peki şimdi ne olacak?

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, geçtiğimiz hafta İsviçre’de UEFA ile görüşme yaptıktan sonraki açıklamasında UEFA’dan ceza gelmesi durumunda CAS’a (Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi) başvuracaklarını açıklamıştı.

TÜRK FUTBOLUNA 12 YIL MEN CEZASI GELDİ

UEFA'NIN KARARI SOSYAL MEDYAYI SALLADI

İşte o açıklama: “Burada iki etabın olduğunu da dikkatten kaçırmayalım. Çünkü hakimler kurulunun vereceği kararı CAS’a götürme şansımız da var. Onun için burada her iki tarafın burada birbirini çok iyi anladığını, Galatasaray’ın çok iyi bir marka olduğu zaten vurgulandı. Dolayısıyla onların, bütün bu ortaya koyduğumuz düşünceleri, ortaya koyduğumuz delilleri yorumlayacaklarını düşünüyorum. Onların kararını bekleyeceğiz. 1 hafta içinde karar verecekler. Olayı CAS’a taşımak mümkün, inşallah ona gerek kalmaz”