SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Euro be Volkan Demirel!

Euro be Volkan Demirel!

16 Kasım 2014’te TT Arena’daki Kazakistan maçı öncesi stadı terk eden Volkan Demirel’e milli takım yolu açılıyor.

İrfan YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER

Fenerbahçe, Kadıköy'de Beşiktaş'ı 2-0 yenerek şampiyonluk yolunda önemli bir adım attı. Kanarya sayısız gol fırsatını kaçırırken ilginçtir alkışlanan oyunculardan biri kaleci Volkan Demirel oldu. Volkan sadece kurtarışlarıyla değil, arkadaşlarını sakinleştiren, rakibi alkışlayan (Quaresma'nın yaptığı nefis ortayı alkışladı), maç sonunda, “Beşiktaş ligin en iyi takımı” diyen ifadeleriyle sempati topladı. Bu büyük değişim nedeniyle şimdi Volkan Demirel, “O bizim evladımız” diyen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'den çağrı bekliyor.

Volkan'ın, 24 Mart'ta İsveç, 29 Mart'ta Avusturya ile yapacağımız hazırlık maçları kadrosuna çağrılabileceği belirtiliyor. EURO 2016 10 Haziran-10 Temmuz tarihlerinde Fransa'da oynanacak.

NEREDEN NEREYE?

Oysa Volkan'ın dosyası çok kabarık. 28 Mart 2010'da Ali Sami Yen'de oynanan ve Fenerbahçe’nin 1-0 kazandığı (Selçuk Şahin'in golüyle) maçta kalesine gelen zayıf bir topu kıçıyla kontrol etti. Özellikle G.Saraylı oyuncularla (Başta Lincoln ve Melo olmak üzere) defalarca kapıştı. 16 Kasım 2014'te TT Arena'daki Kazakistan milli maçı öncesi de kendisine küfür edildiği gerekçesiyle stadı terk etti.

SIRTIMI ÇEVİREMEM

Volkan Demirel, Kazakistan ile TT Arena'da oynanan EURO 2016 grup eleme maçı öncesinde taraftarın küfürleri nedeniyle oynamak istememiş ve Fatih Terim tarafından kadrodan çıkarılmıştı. Volkan daha sonra, “Milli takıma sırtımı çevirmem söz konusu değil. O maçta oynasaydım daha kötü olabilirdi. Terim benim hocamdır, ne zaman çağırırsa koşarak giderim” demişti.

VOLKAN’A KAPI AÇIK

Fatih Terim, 2014'te sıcağı sıcağına, “Volkan 62 kez milli olmuş, 50'den fazlası benimle. Kadroda olmaması onun iyiliği için. Yarın yine çağrılabilir” açıklaması yapmıştı. Terim, iki ay önce Antalya'da bir seminerde, “Fransa'ya gitmeyi arzu eden tüm oyuncularımıza kapımız açık” demiş, Volkan Demirel sorulduğunda da, “Herkes dahil” diyerek kapının açık olduğunu yinelemişti.