SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Cüneyt Çakır maç seçiyor”

“Cüneyt Çakır maç seçiyor”

Yazarlarımız Kadir Çetinçalı ve Gökhan Dinç,Haber Müdürümüz Yasin Yıldırım’la haftayı değerlendirdi: " Cüneyt Çakır Türkiye’nin değil, içinde Türkiye olmayan Avrupa’nın en iyi üç hakeminden biri. Harika işler yapıyor ama gitsin Avrupa’da yönetsin çünkü maç seçiyor. "

GÖKHAN DİNÇ: Futbolda sonuca ulaştığın sürece başarılısın. Vitor Pereira takımına kabuk değiştirtiyor ve bunu bu kadar az puan kaybı ile yaptıysa kesinlikle başarılı. Derbide de büyük maçların hocası olduğunu gösterdi. Nani'yi kesip derbi maçta böyle bir tercih yapıyorsan sen büyük hocasındır ve başarılı hocasındır. Şenol Güneş'in yanlış yaptığı bir şey yok. Kazanmaya alışkın bir teknik adam değil, winner değil. Bu yüzden ne yapacağını bilmiyor. Baskı yemiş takımın bir şeyler değiştir, takım kaptanını çağır, bir silkele ama yok, senin benim gibi maçı izledi. Ezbere dayalı futbolla devam etti. İlk 11'de şampiyonluk yaşayan kişi yok. Stat da stat, şampiyon olmazsan stadın hiçbir önemi yok. Stat zaten bitecek…. Aziz Yıldırım kötü gittiği anda devreye giriyor. Gidiyor Samandıra'ya iki futbolcuyu sallıyor, Moskova'da tur geliyor, derbi kazanılıyor. Fikret Orman sadece stat gezdiriyor. Şampiyonluğa giderken ne yapılması gerekir, bunu bilen yok.

GOLÜN ASİSTİNİ ÇAKIR YAPTI

KADiR ÇETİNÇALI: Gol öncesindeki faulün faulle alakası yoktu, golü Cüneyt Çakır yarattı. Bu karar oyunun gidişatını değiştirdi. Gökhan Töre'nin etkisiyle de maç acaba dönebilir mi sorusu kafalarda uyanmaya başladı. Tam bu arada Pereira iki oyuncu değişikliği yaptı Alper-Diego çıktı Nani-Ozan girdi. ikisi de iyi oynuyordu, belki tartışılacak, eleştirilecek bir değişiklikti ama bu değişiklik sonrası gördük ki o Beşiktaş'ın hızı kesildi. 45-60 arasındaki Beşiktaş pasifize oldu. Pereira'nın değişikliklerini kutlamak lazım. iki oyuncu da isyan ediyordu çıktığı için ama Ozan'ın asist yapıp nani'nin gol atması Portekizliyi haklı çıkardı.

ÇAKIR AVRUPA’DA YÖNETSİN

GÖKHAN DİNÇ: Cüneyt Çakır Türkiye'nin değil, içinde Türkiye olmayan Avrupa'nın en iyi üç hakeminden biri. Avrupa'daki maçlarıyla hepimiz gurur duyuyoruz. Harika işler yapıyor ama gitsin Avrupa'da yönetsin çünkü maç seçiyor. Düşün ki en iyisinin Çakır olduğu bir hakem camiasından bahsediyoruz. Eskiden derbiler için bir çırpıda 5 hakem sayarken, şimdi Cüneyt Çakır'a kalmışsın. MHK'nin de üzerinde bir hakemsin, ne gerek var böyle saçma sapan şeylere.

KADİR ÇETİNÇALI: Tartışılacak kararlara imza attı. Caner, Volkan ve Beck'i atamadı. Avrupa'da üst düzey maç yöneten hakemin gözünün önünde olan pozisyonları es geçiyor, maçın ortamına göre karar veriyor. Türk futbolcular da hakemin işini kolaylaştırmıyor.

PTT LİGİ TAKIMLARI YEMEZ

KADİR ÇETİNÇALI: Galatasaray sezonun hayal kırıklığı. 3 kupa kazanan ama kadro yapısındaki handikapları teknik heyet ve yönetimce göz önüne alınmadığı için yanlış kurgulanmış bir takım. Sneijder-Poldi, Sinan olmayınca Gaziantep'te sonuç kaçınılmaz oldu. Galatasaray deplasman özürlü bir takım durumunda, sonuç sürpriz değil. Halı sahadaki gibi atılan basit bir golle başladı maç. PTT ligi takımlarının yemeyeceği bir gol yedi. Bu takımın sezon başında iyi çalışmadığı sakatlıklardan belli. Chedjou'nun orta alanda daha yüksek tempoya adale yapısı uygun değildi, sakatlandı.

TAFFAREL'LE DEVAM EDİLMELİ

KADİR ÇETİNÇALI: İşi zordu, tecrübesiyle bu işin altında kalkacağını umdu ancak Denizli günümüz futbolundan uzak kalmış, ben böyle hissettim. ne kadar çok yoğun mesai harcadım dese de bazı icraatları sanki Türkiye'ye yeni gelmiş gibiydi. Denizli yönetim tarafından yalnız bırakıldı belki ama kendisi de bir yardımcı bulmayarak yalnız kalmak istedi bir anlamda. Benim işime karışılmasın gibi bir havası vardı ama hüsrana uğradı. Yabancı teknik direktör Galatasaray'a fayda sağlamaz. Gelecek yılın planı yapılmalı. Taffarel'le devam etseler hepsinden daha iyi. Okan Buruk şu ortamda olmaz, maceraya gerek yok. Sezon sonuna kadar Taffarel'le devam.

USLU YILDIRIM'A ÖZENDİ

GÖKHAN DİNÇ: Muharrem Usta Türk futbolunda tüm dengeleri bozacak eylem planları içinde. Deniz Ateş Bitnel kazasından sonraki sürece muhteşem yönettiğini düşünüyorum. Anadolu kulüplerinin değil herkesin desteğini aldı. Konya'da Aykut Kocaman müthiş işler yapıyor. Akhisar'ı da kutlamak lazım.

KADİR ÇETİNÇALI: Başkan olarak çok sağduyulu ama bu hafta stat içinde konuşma yapmasını ben garipsedim. Aziz Yıldırım'a özeniyor gibi geldi. Her yerde, her ortamda konuşmayı da bırakması gerek. Trabzonspor çok para harcayarak değil Konya, Gençlerbirliği gibi kendine uygun transfer yapmalı. Aykut Kocaman iyi bir hoca olduğunu gösterdi. Aziz Yıldırım bile onun teknik direktörlüğünü hafife almıştı ama bu yıl Aykut Hoca'nın çok iyi bir teknik adam olduğunu gösterdiği yıl oluyor.