SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Volkan’ın zaferi

STAT tıklım tıklım, taraftar ateşli, futbolcular sabırsız. İlk düdükle birlikte Fenerbahçe oyundaki ağırlığını hissettirdi. Pereira, Nani'yi yedek bırakıp Alper'i ilk 11'de sahaya sürerek takımın vitesini arttırdı. Nani'nin ayağında top tutma sevdası nedeniyle önceki maçlarda birçok atağı başlamadan biten sarılacivertliler, dün Alper ve Volkan'la Beşiktaş kalesine akın akın gitti.

Şampiyonluk yarışında iddiasını güçlendirmek için galibiyetten başka çaresi olmayan sarı-lacivertliler, bunu futboluna da yansıttı. 3. dakikada golü bulmalarına rağmen geriye çekilmedi, prese, hücuma devam etti. Ancak o kadar çok pozisyon harcadılar ki, taraftarlar çılgına döndü. İlk yarının normal skoru 3-1, 4-1 olsa kimse şaşırmazdı.

İkinci yarıda ise Gökhan Töre'nin oyuna girmesiyle ibre Beşiktaş'tan yana döndü. Savunmada verilen açıklara rağmen kalede Volkan Demirel devleşti.

Kartal yüklendikçe arka tarafı unuttu, Fenerbahçe'nin kaliteli ayakları bunun cezasını kesti.

Derbiyi, daha çok isteyen, galibiyete daha fazla ihtiyacı olan kazandı. Oyundan çıkarken Diego'nun öfkesi, Alper'in gözyaşları bunun kanıtıydı.

İki takımın da mücadelesini alkışlamak lazım. Artık ligde makas daralıyor. İki takım arasındaki bu yarış son haftaya kadar sürecek gibi görünüyor.

Yazarın Diğer Yazıları