SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Tolunay Kafkas’tan istifa sinyali

Tolunay Kafkas’tan istifa sinyali

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, ligde oynadıkları ve kazanamadıkları son 5 maçla ilgili değerlendirme yaparken sorumluluğun kendisinde olduğunu söyledi.

Kayserispor Kulübü Başkan Vekili Oğuz Ortaköylüoğlu, Kulüp Basın Sözcüsü Ahmet Yıldız ve Teknik Direktör Tolunay Kafkas, kulüp tesislerinde basın toplantısı düzenlediler. Toplantıda ligde oynadıkları maçlarla ilgili değerlendirmede bulunan Tolunay Kafkas, Medipol Başakşehir maçında beklediklerinin altında performans ortaya koyduklarını söyledi.

Sıkıntılar olduğunu, bunun bedelini ödeyecek adamın da hoca olduğunu aktaran Tolunay Kafkas, “Birçok takımda hocalar gitti geldi. Bunlar doğal ve olan şeylerdir. Yanlış anlaşılır anlaşılmaz ama istifa ve ayrılmak da şerefli ve onurlu bir müessesedir” şeklinde konuştu.

“Takım ligde kalır mı?” sorusuna da cevap veren Kafkas, “Tabi ki kalır. Kalmayacak ne var. Öyle bir ortam yok. Oynadığımız son maç var ve bunu berabere bitirebilirdik. Her şeye rağmen. Birkaç takımda hatalar vardı. Yarın Mabiala ve Vanderley geldiği zaman bu takım maçlar kazanır ve galibiyet alırız. Gençlerbirliği takımını yenmek için de elimizden geleni yapacağız” dedi.

“HERKESTEN ÖZÜR DİLİYORUM”

“Bunun sorumlusu benim ve herkesten özür diliyorum” diyen Kafkas, şunları söyledi:

“Taraftar tepki göstermesinde haklıdır. Çünkü taraftar hep her şeyin iyi olmasını ister. İyi olmadığı zaman tepki gösterir. Bu normaldir. Doğaldır. 12-13 kişiye takımda yük biniyor demiştim. Takımın omurgasında ciddi eksikliklerimiz oldu. Özellikle Vanderley, Mabiala ve Samba'nın olmayışı bizim gibi takımlara da bazı oyun anlayışlarında sıkıntı oluşturuyor. Doğal karşılamak gerekir. Sezona sıkıntılarla başladık, kamp yapamadık. Bunları bahane olarak söylemiyorum, bunun altına sığınmak için söylemiyorum. Zor bir dönemden geçtik. 8 kişi ile başladık. Giden oyuncular oldu. Ben de kulübe zarar vermeden, hem maliyeti uygun hem de iyi oyuncuları, bilinen, tanınan oyuncuları almaya çalıştık ve takım oluştu. Bugünlere geldik.”

Kulüp Basın Sözcüsü Ahmet Yıldız ise sözleşmesi biten oyuncularla ilgili soruya cevap verdi:

“Sözleşmesi sona eren Ömer ve Bıseswar var. Kendileriyle iki üç defa görüşme yaptık. Futbolcularla ilgili sadece imza aşaması kaldı. Kendileri de burada kaldıkları için mutlu olduklarını söylediler. Herhangi bir sorun yok.”