SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Önder Özen: “Kırık dökük takımdık”

Önder Özen: “Kırık dökük takımdık”

PTT 1'inci Ligi'nde 9 haftadır galip gelemeyen Göztepe'nin teknik direktörü Önder Özen, göreve geldiğinde kırık dökük bir takım bulduğunu, ancak her geçen gün iyiye gittiklerini söyledi.

Urla Adnan Süvari Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında son gelişmeler hakkında bilgi veren Önder Özen, şöyle konuştu:

“Geldiğimde pek çok oyuncu duygularını kaybetmişti. Kısa süre içinde Denizlispor’la oynadık. Herkesin bu karşılaşmada olumlu tavırlar sergilediğini gördüm. Deplasmanda oynadığımız Balıkesirspor maçında daha umutlu sinyaller verdik. Belki kazanamadık ama iyileşme aşamasına girdiğimiz gördüm. Moral olarak kendimize gelmeye başladık. Bundan sonraki süreçte takımımın ayağa kalkacağına inancım tam.”

“FUTBOLCU PORTFÖYÜM GENİŞ”

Göztepe ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladığını hatırlatan Önder Özen, bu sezonu gözden çıkarmadan gelecek planları yaptıklarını ifade etti. Özen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Önce bulunduğumuz durumdan kurtulacağız. Ben şu anda Süper Lig’e çıkarsak ne yapabileceğimizi düşünüyorum. Kulübün müthiş bir scout ekibi ve bu ekibin elinde çok geniş bir futbolcu veri tabanı bulunuyor. Benim de çalıştığım kulüpler ve tanıyıp bildiğim oyuncular var. Portföyüm oldukça geniş. Futbolcu anlamında en iyi yatırımları yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

Önder Özen, teknik adam olarak futbolu öğrenmeye devam ettiğini ve öğrendiklerini takıma aktarıdığını sözlerine ekledi.

“GENÇLERE ZAMAN VAR”

Meslek hayatında gelecek vaad eden futbolculara büyük önem verdiğini belirten Önder Özen, kadrodaki gençleri, hem övdü hem de eleştirdi. U16 takımının 16 yaşındaki kalecisi Eren Bilen’in dünya yıldızı olacağını iddia eden Önder Özen, “Eren’i yakında tüm dünya tanıyacak. Çok kısa sürede A milli takımın kalesine geçecek potansiyeli var. Onu izlerken, nazar değecek, diye korkuyorum” diye konuştu.

A takım kadrosundaki Salim, Hakan Barış, İsmail Köse ve Fatih’i de değerlendiren Önder Özen, “Salim bizim için değerli bir isim. Ancak daha çok çalışması gerekiyor. İdmanların bitiminde tesisleri terk etmeyecek. Kalacak ve bireysel olarak çalışacak. Korner atacak, şut çekecek, frikik kullanacak. İsmail Köse’nin şimdilik oynaması zor. Kanatlarda alternatif çok fazla” yorumunu yaptı.

Mevcut ortamda gençleri sahaya sürmeyi düşünmediğini de açıklayan Önder Özen, “Ligin bu döneminde onlara sorumluluk vermek kolay değil. Gücü olgunlaşmamış gençleri yıpratırız. Zamanla formayı giyecekler” dedi.