SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nefes kesen derbi

ŞAMPİYONLUK mücadelesinde, ligin zirvesinde baş başa kalan, Fenerbahçe ve Beşiktaş arasındaki erken final niteliğindeki derbide galip gelen çok şey kazanacaksa da yenilen her şeyi kaybetmiş olmayacaktı. Ligin sonuna kadar alınabilecek 33-36 puan daha var. Ligin dibindeki 4 takımın da bu hafta evlerindeki maçlarında galibiyet alamaması ilerleyen haftalarda lig mücadelenin orta sıralar için geçeceğinin sinyali gibiydi.

Ülker stadındaki maça klasik tertibi ile çıkan Beşiktaş erken gelen golle maça 1-0 yenik başladı. Golün verdiği baskıdan uzun süre kurtulamayıp oyununa telaşı da ekledi. Beşiktaş seyirci desteğini de arkasına alan Fenerbahçe'ye ilk yarı boyunca sadece direndi.

Olcay Şahan, Gökhan Töre değişikliği ile ikinci yarıya başlayan Kartal'ın kanatları işleyince maça denge geldi. Beşiktaş'ın orta saha yıldızlarının bir türlü parlayamaması maçın sonucunda etkili oldu. Gerilimin yükselmesine izin vermeyen Cüneyt Çakır bolca düdük çalarak oyunu yavaşlatsa da tecrübesiyle sonuca etki yapmamaya çalıştı.

Futbolcuların her maç sonu dedikleri gibi “önümüzdeki maçlara bakacağız.” Sadece Fenerbahçe'nin galibiyeti ile lig yeniden başladı.

Yazarın Diğer Yazıları