SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İşte Denizli’nin istifasının ertelenme nedeni

İşte Denizli’nin istifasının ertelenme nedeni

Mustafa Denizli'nin istifa etmesi durumunda 1 milyon dolar ödemesine hükmeden bir sözleşme var. Sezon sonuna kadarki 1.9 milyon doları da peşin alan kurt hoca, fesih bedelini ödememek ya da orta yol bulmak için Dursun Özbek’le pazarlık yapacak!

Galatasaray’da patlak veren Mustafa Denizli krizinin arkasındaki sır perdesi aralandı. Artık görevden ayrılmasına kesin gözüyle bakılan Denizli, istifa etmeyi kafasına koydu. Yönetim de 66 yaşındaki çalıştırıcının istifasını kabul edecek ancak aradaki tek sıkıntı para…

Sezon sonuna kadarki alacağı olan 1.9 milyon doları peşin alan başarılı çalıştırıcı, alacağının hepsini hak etmeden görevi bırakıyor.

İŞBECER'LE GÖRÜŞTÜ

Üstelik istifa etmesi durumunda kulübe 1 milyon dolar ödemesini hükmeden bir sözleşmeye imzasını atmıştı. Mustafa Denizli bu rakamı ödememek ya da orta yol bulmak için Başkan Dursun Özbek'le bir araya gelecek. Dün yönetici Fatih İşbecer ile görüşen ve durum değerlendirmesi yapan Özbek, bugün ise Mustafa Denizli ile sözleşme pazarlıklarına başlayacak.

İLK ADAY OKAN BURUK

Mustafa Denizli'den boşalan teknik direktörlük koltuğuna Okan Buruk'un geçmesi bekleniyor. Bu sezon Sivas ile yollarını ayırdıktan sonra boşa çıkan eski Galatasaralı Okan ile görüşmeler sürüyor. Anlaşma sağlanırsa Okan'ın, aksi halde ise Taffarel ve Ersun Yanal tercihleri de gündemde. Gündemin bir numaralı ismi olan Okan Buruk ise yaptığı açıklamada Galatasaray’dan hiç kimse ile bir görüşme gerçekleştirmediğini ifade ederek bir anlaşmanın söz konusu olmadığının altını çizdi.