SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’a çift ceza!

Galatasaray’a çift ceza!

Galatasaray bir yandan mali fair play konusunda gelebilecek cezanın ne olacağını merak ederken, Roma’daki olaylar da sarı­kırmızılıların canını yakacak. Cim­Bom eğer ceza alırsa, ertelenen bir maçlık seyircisiz oynama cezası da devreye girecek.

Galatasaray, iyice UEFA'nın kıskacına girdi. Mali fair play kriterlerine uymadıkları gerekçesiyle geçen hafta İsviçre'de savunma yapan sarı­kırmızılılar, bugün açıklanması beklenen yaptırımların ne olacağı konusunda endişeli bir bekleyiş içerisinde…

UEFA müfettişleri tarafından önerilen 1+1 yıl Avrupa kupalarından men cezasını yumuşatmak için büyük çaba harcayan Cim­Bom'un savunmasının ne kadar etkili olacağı da yapılacak son toplantıda netlik kazanacak.

Ancak Galatasaray için endişe verici bir durum da geçen hafta Roma'da yaşanan taraftar olayları… Bu da sarı­kırmızılıların başını oldukça fazla ağrıtacağa benziyor. Daha önce Borussia Dortmund maçında çıkan olaylar nedeniyle 1 maç seyircisiz oynamacezası alan ama cezası ertelenen sarı­-kırmızılı kulüp, taraftarının stat içinde yanıcı madde yakması nedeniyle yeni bir cezayla karşı karşıya kaldı. Aslan, ikinci kez ceza alırsa bu defa erteleneni de çekmek zorunda kalacak.

Milliyet