SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş Fenerbahçe’den özür bekliyor

Beşiktaş Fenerbahçe’den özür bekliyor

Beşiktaş Kulübü, Fenerbahçe maçında Onursal Başkan Süleyman Seba'ya edilen küfürler ile ilgili açıklama yaptı.

Spor Toto Süper Lig’in 23. haftasında Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Spor Kompleksi’nde oynanan derbi maçta siyah-beyazlı kulübün Onursal Başkanı Süleyma Seba’ya edilen küfürler gündeme oturdu. Taraflı tarafsız birçok sporseverin sosyal medyadan tepki gösterdiği olay ile ilgili siyah-beyazlı kulüpten açıklama geldi.

Beşiktaş’ın resmi internet sitesinden yaptığı ve Fenerbaçe yönetiminden özür beklediği açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Fenerbahçe ile oynadığımız derbi müsabakasında, Türk futboluna mal olmuş, herkes için ortak bir değere dönüşmüş olan Onursal Başkanımız merhum Süleyman Seba’ya edilen küfürler, başta Beşiktaş Camiası olmak üzere, tüm sporseverleri yaralamıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü yönetiminin, Süleyman Seba’nın manevi şahsında Beşiktaş Camiasından özür dilemesini bekliyor ve bunun tekerrür etmemesi konusunda gerekli önlemleri almasını talep ediyoruz.

Kulübümüz, Süleyman Seba’ya edilen küfürler nedeniyle, gerek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), gerekse 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair kanun çerçevesinde bu konunun takipçisi olacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Beşiktaş JK”