Reklamsız Sözcü

Galatasaray eriyor

2 sene önce takım değeri 169 milyon Euro olan Drogba’lı ve Melo’lu Galatasaray’ı izleyen taraftarlar, bugün Burak’ın gidişiyle 70 milyon Euro değer kaybetmiş, 98.5 milyonluk bir takıma kaldı.
08:3910 Şubat 2016
0
Galatasaray eriyor

AMK SPOR / ANALİZ HABER

Galatasaray taraftarı için UEFA Kupası'nın kazanıldığı dönem ve bundan 2 sene önceDrogba ile Melo'nun da bulunduğu, Real Madrid'in dize getirildiği, Juventus'un saf dışı bırakıldığı takımın yeri bir başkadır. Finansal Fair-Play kriterleri ile uğraşmak zorunda kalan sarı-kırmızılılar sadece 2 sene öncesinde tam 169 milyon Euro değerindebir takım ile Avrupa devleri ile yarışıyordu.

ANCAK günümüzde Galatasaray'ın neden bu halde olduğu belli oluyor. Burak Yılmaz'ın satışından toplam takım değeri tam 70 milyon Euro azalan sarı-kırmızılılar 98.5 milyona kadar geriledi.

Kiralık olarak gönderilen Telles ve Bruma için takımlarının da opsiyonlarını kullanmayı istedikleri düşünülünce, ortaya sıradan bir takım çıkıyor. Hatırlatmakta fayda var: Bugün eldekiilk forvet olan Umut, 3 yıl önce ise Drogba, Burak ve Elmander'in yedeğiydi…

Son güncelleme: 14:54 | 10.02.2016