Reklamsız Sözcü

Sosyal medyada ‘Sileriz kardeş’ polemiği

Hakan Çalhanoğlu'nun Kenan Sofuoğlu'nu tanımaması sonrasında başlayan polemik,sosyal medyaya da sıçradı.
09:476 Ocak 2016
0
Sosyal medyada ‘Sileriz kardeş’ polemiği

Bayer Leverkusen’de forma giyen Hakan Çalhanoğlu’nun, kendisine Whatsapp’tan mesaj gönderip görüşmek isteyen Dünya Şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nu tanımaması sosyal medyada günün konusu oldu. Kimileri Çalhanoğlu’nu hem Sofuoğlu’nu tanımadığı hem de hitap şekli nedeniyle eleştirdi. Bazıları da Çalhanoğlu’na hak verdi. Olaya mizah malzemesi yapanlar da oldu.

İşte Kenan Sofuoğlu-Hakan Çalhanoğlu’nun Whatsapp’taki yazışmalarının sosyal medyadaki yansımaları:

@cagdassevincGurbetçilerin çoğu Türkiye’nin başkentini bilmiyor, Hakan Çalhanoğlu’nun da Kenan Sofuoğlu’nu tanımamasına pek şaşırmamak lazım.

‏@tskulisHakan Çalhanoğlu’ndan binlerce var bu ülkede ama Kenan Sofuoğlu 1 tane var!

@HamzaKucuk1967Kenan Sofuoğlu 4 kere Dünya Şampiyonu olduğu halde ‘Motosikletçiyim’ diyor. Bu ülkeden çok Hakan çıkar ama Kenan çıkmaz.

@serkan_korkmazHadi tanımıyorsun… Google’a gir “Kenan Sofuoğlu” yaz, görüntülü ara. Milyonlarca Euro kazanırken bir “basın danışmanı” istihdam ediver.

@AydinCingozKenan Sofuoğlu, çocuğunu kaybetmiş bir babanın acısıyla, Hakan Çalhanoğlu tipik “paramda gözü var” cehaletini yaşıyor, yaşayacak..

‏@huseyinkarabayrTürk insanının canayakınlığı bir tarafta, alman soğukluğu diğer tarafta #KenanSofuoğlu

@mulusluO değil de Kenan Sofuoğlu numarayı kimden almış belli oldu mu?

‏@merve_nsal1#KenanSofuoğlu’nu dünya tanıyor sen nasıl tanımıyorsun Hakan Çalhanoğlu pessss

‏@zhrmrt#KenanSofuoğlu adam gibi adam. #hakancalhanoglu nu da kenan sayesinde tanidik bugün.

@CoursbergAfedersin ama 4 kez dünya şampiyonu olmuş adamı tanımazsan tepkiyi yersin. #kenansofuoglu abimiz haklıdır darılmıştır…

@FerdiCarrefourBiri mesaj atıp kendini ‘MOTOSİKLETÇİ’ diye tanıtsa, Yemeksepeti kuryesidir diye evvela gidip kapıyı açarım

@RessamBobŞuraya bir motosiklektçi çizelim

@OsmanlısporFKHakan Çalhanoğlu’na güvercin yolladık, cevap bekliyoruz. Bizi de tanımadığı taktirde; kendisini bulup getiren mükafatlandırılacaktır

Hürriyet

Son güncelleme: 09:52 | 06.01.2016