Reklamsız Sözcü

Kadınlardan Hacıosmanoğlu’na büyük tepki

Gaziantepspor maçının hakemine isyan edip, maç sonunda stada gelerek tehditlerde bulunan Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun kadınlar hakkındaki sözleri herkes tarafından büyük tepki gördü.
12:1829 Ekim 2015
0
Kadınlardan Hacıosmanoğlu’na büyük tepki

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Gaziantepspor karşılaşmasından sonra söylediği sözlere büyük tepki geldi.

Ben 49 yaşına kadar adam gibi yaşadım, kadın gibi yaşamadım. Allah bir gün ömür bile verdiyse onu da adam gibi yaşayıp adam gibi öleceğim” diyen Hacıosmanoğlu’na kadınlar başta olmak üzere erkekler de büyük tepki gösterdi.

HACIOSMANOĞLU’NUN YAPTIĞI O KONUŞMA!

Cinsiyetçi bir konuşma yapan Trabzonspor Başkanı’na Twitter’dan kadınlar ateş püskürerek, “Keşke kadın gibi yaşasaymış da azıcık onurlu olsaymış” dedi.

İşte Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’na Twitter’dan gösterilen tepkiler;

@yagmurkyaaGünen en mide bulandırcı,en cahilce açıklaması Hacıosmanoğlu’ndan geldi: Öleceksek adam gibi öleceğz,kadın gibi yaşamayacağız! İğrenç adam!

@aysinozenNe diyor bu yaaa?“Bu dünyada kadın gibi yaşamadım!Adam gibi yaşadım!”Terbiyesiz Hacıosmanoğlu!Kadın gibi yaşasaydın, “adam” olurdun öküz!

@AkinaKatoHacıosmanoğlu’nun sözleri toplu bilinçaltının yansıması. Her türlü aşağılamanın kadın cinsi üzerinden yapıldığı ülkede şaşırmak gereksiz.

@SvlDrmzHacıosmanoğlu: “Ölürsek de erkek gibi öleceğiz. Kadın gibi kimse yaşatamaz bizleri.”Seksist, ayrımcı, kadın düşmanı pislik seni…

@Isoleucineeİbrahim Hacıosmanoğlu bey siz tiksinç bi mantaliteye sahip birisiniz. Keşke kadın gibi yaşayabilcek kadar güçlü ve onurlu olabilseydiniz.

@Mirva19o7Hacıosmanoğlu kadın gibi yaşamayacağız demiş. Sen gel ben sana etek giydirip delikanlılık öğretirim çakma mafya.

@ruhumunizleriiBirisi Hacıosmanoğlu’na kadın gibi yaşayacak kadar şerefli olmadığını hatırlatsın.

@yetisinkomsularHacıosmanoğlu’nun kadın gibi yaşamaya gücü yeter mi benim merak ettiğim de o. Gündüz vakti sokağa çıkarken tehlikede olmayı kaldırabilir mi?

@seraykarakas‘Sevgili’ İbrahim Hacıosmanoğlu adam gibi yaşamış, kadın gibi değil. Keşke kadın gibi yaşasaymış da azcık onurlu olsaymış.

@ipekprc“Kadın gibi yaşamak” eylemine, aşağılayıcı ve küçük düşürücü bir anlam yükleyen Hacıosmanoğlu’nun söylemi, acziyetin ilamıdır.

@semekliSakın kadın olmaya kalkmasın hacıosmanoğlu!Gurur duyduğum kadınlığımdan operasyonla vazgeçerim…

@EbruarmaHacıosmanoğlu kadın gibi yaşamayacağız demiş,ne talihsiz sözler,bunu söylerken seni doğuran kadından da mı utanmadın?