Reklamsız Sözcü

A Milli Takımın planı hazır

Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti ve İzlanda maçlarının taktiklerini belirledi. Arda Turan, Gökhan Töre ve Hakan Çalhanoğlu, A Milli Takımın en büyük kozu olacak. Forvette iyileşirse Burak, yetişmezse Umut forma giyecek.
09:517 Ekim 2015
0
A Milli Takımın planı hazır

AEURO 2016 yolunda çok kritik iki maça çıkacak olan A Milli Takım, ilkinde Çek Cumhuriyeti ile 10 Ekim'de kozlarını paylaşacak. Deplasmandakimücadele öncesi teknik direktör Fatih Terim planını belirledi. Buna göre Arda Turan, Gökhan Töre ve Hakan Çalhanoğlu takımın en önemli gol silahları konumunda. Sakatlığı bulunan ve yavaş yavaş çalışmalara başlayan Burak Yılmaz yetişirseoynayacak, yetişmemesi durumunda favori Umut Bulut. Ayrıca formdaki Cenk Tosun'a da güveniliyor.

amk-dizel-banner-600x800

ŞİFREMİZ SABIR

ORTA alanda Mehmet Topal ve Selçuk Şahin'in birlikte forma giymesi bekleniyor. Kariyerinin en parlak günlerini yaşayan Oğuzhan Özyakup ise Terim'in bir başka kozu. Geri dörtlü de büyük ölçüde belirlendi. Sağ bekte Şener, solda Caneroynayacak. Stoper ikilisi Serdar Aziz-Hakan Balta şeklinde oluşacak. Kalede ise eldivenler Volkan Babacan'ın. Terim, özellikle deplasmandaki Çek Cumhuriyeti maçının şifresini sabır olarak belirledi. Milliler, disiplinli bir futbol oynayacak.