SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Dev gibi başlayın!

Dev gibi başlayın!

Türkiye A Milli Basketbol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası’ndaki ilk maçını bugün Almanya’nın Berlin kentinde 22.00’de İtalya ile oynayacak.

12 Dev Adam Avrupa Şampiyonası mücadelesine bugün başlayacak. Almanya'nın Berlin kentindeki İtalya ile 22.00'de başlayacak mücadelede galibiyeti hedefleyen genç kadro grupta ilk dörde girmeye çalışacak. Ay-yıldızlı ekibi, Berlin'e yaşayan binlerce taraftar destekleyecek. Milli Takım'ın kadrosunda Birkan Batuk çıkarıldı ve 12 kişilik liste oluşturuldu.

STATÜ

EuroBasket'te 24 takım mücadele edecek. 6'şar takımın yer alacağı 4 grupta, ilk 4 sırayı elde eden ülkeler, adlarını ikinci tura yazdıracak. İkinci turdan itibaren Fransa'nın Lille şehrinde tek maç eleme usulüyle oynanacak mücadelelerin ardından madalyalar sahiplerini bulacak.

OLİMPİYAT ŞARTLARI

EuroBasket 2015'i, 1 ve 2. sırada bitiren takımlar, adlarını doğrudan 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na yazdıracak. Şampiyonayı 3, 4, 5, 6 ve 7. tamamlayan ülkeler ise olimpiyatlara katılabilmek amacıyla gelecek yıl eleme karşılaşmaları oynayacak.