Reklamsız Sözcü

IŞİD’li şampiyon öldürüldü

Kosova asıllı Alman Thai-boks şampiyonu Valdet Gaşi'nin terör örgütü IŞİD için çarpıştığı Suriye'de çatışmada öldürüldü.
18:597 Temmuz 2015
0
IŞİD’li şampiyon öldürüldü

Kosova asıllı Alman thai-boks (muay-thai) şampiyonu Valdet Gaşi’nin (28), terör örgütü IŞİD için çarpıştığı Suriye’de çatışmada öldürüldüğü açıklandı.

Ölüm haberi, Gaşi’nin kardeşi tarafından Facebook hesabından duyuruldu. Kariyerinde iki dünya şampiyonluğu bulunan Valdet Gaşi, eşi ve iki çocuğunu bırakarak ekim ayında IŞİD’e katılmıştı.

ÖLÜM HABERİNİ KARDEŞİ VERDİ

Gaşi’nin kardeşi İsviçre’de basına yaptığı açıklamada, kardeşinin cumartesi günü öldürüldüğünü söyledi. Kardeşi Gaşi’nin nasıl ve hangi koşullarda öldüğünün henüz belirsizliğini koruduğunu ifade etti.

RAKKA KENTİNDE BOMBARDIMANA TUTULMUŞTU

Cumartesi günü ABD öncülüğündeki koalisyonun savaş uçakları, örgütün “başkenti” olarak adlandırılan Suriye’nin Rakka kentine ağır bombardımanda bulunmuştu. Operasyonda çok sayıda IŞİD’linin etkisiz hale getirildiği duyurulmuştu.

OCAK AYINDA IŞİD’E KATILDI

Kariyerinde iki dünya şampiyonluğu bulunan Valdet Gaşi, eşi ve iki çocuğunu bırakarak ekim ayında IŞİD’e katılmıştı. Reuters haber ajansının haberine göre, Gaşi IŞİD ile ocak ayında bağlantı kurdu ve Suriye’ye gitti.

“ŞEHİT OLMAKTAN MUTLU OLACAĞIM” DEMİŞTİ

Gaşi, geçtiğimiz ay içinde Suriye televizyonu SRF’ye telefon ile verdiği söyleşide, “Suriye’de modern bir halifeliğin inşası için mücadele ettiğini” belirtmiş ve “Bu uğurda şehit olursam, tabii ki çok büyük mutluluk duyacağını” ifade etmişti.