SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Milli Takımda Emre Belözoğlu krizi

Milli Takımda Emre Belözoğlu krizi

Hollanda ile kader maçına çıkacak A Milli Takımımızda yeni krizin adı Emre Belözoğlu...

AMK SPOR / GAZETE

A Milli Takım, Euro 2016 yolundaki Hollanda maçına çok zor şartlarda hazırlanıyor. Ömer Toprak’ın daveti reddedip ‘silah krizini’ sürdürmesinin ardından bir de Emre Belözoğlu olayı patlak verdi. Fenerbahçe – Beşiktaş derbisinde yaşananlar milli takıma uzandı.

Beşiktaşlı taraftarlar önceki akşam antrenman sahasına gelip milli takım kaptanına küfür içeren pankart astı. Ay yıldızlıların tarihinde ilk kez yaşanan bu olay kampın huzurunu bozdu. Ancak asıl protestonun maç sırasında yapılacağı iddiası ise keyiflerin daha da kaçmasına neden oldu.

Avrupa’da yaşayan Beşiktaşlı ve Galatasaraylı taraftarların Emre Belözoğlu’nu protestoya hazırlandığı iddia edildi.

Siyah beyazlılar, derbideki olaylar nedeniyle büyük tepki gösterdikleri Fenerbahçeli oyuncuya ilk mesajı pankartlarla vermişlerdi. Milli Takım yetkilileri Amsterdam’daki maç öncesi Emre’ye ‘sakin kal’a telkininde bulundu.

UEFA TEHDİT ETTİ

Hollanda – Türkiye maçının naklen yayınlanıp yayınlanmayacağı belirsizliğini koruyor. Maçı yayınlamayacağını açıklayan Show TV gelen tepkiler üzerine çark edip kararını değiştirdi ancak UEFA kendilerine ödeme yapılması taahhüt edilmediği için sinyali kesme tehdidinde bulundu…