SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Krize Yıldırım eli değecek

Krize Yıldırım eli değecek

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Emmanuel Emenike krizine el atıyor.

İstanbul'a yeni dönen Yıldırım'ın, hem Nijeryalı futbolcu, hem de Teknik Direktör İsmail Kartal ile bir toplantı yapacağı belirtildi.

Bu durumun bir daha tekrarlanmaması için Yıldırım, Emenike'den daha dikkatli olmasını isteyecek. Kartal da yaşananlarla ilgili bir rapor sunacak.

Öte yandan Emenike krizi şimdilik aşıldı. Nijeryalı futbolcuya sadece oyundan çıkmak istemesi ile ilgili olarak idari bir para cezası verilmesi gündemde. Bu da yapılacak yönetimi kurulu toplantısında karara bağlanacak.

Yaşadığı travmanın ardından soluğu Londra'da alan Emenike'ye iki günlük tatil iyi geldi. Dün yapılan çalışmada neşeli tavırlara ile dikkat çeken Nijeryalı futbolcuya arkadaşları da yakın ilgi gösteriyor.

Nijerya'ya mektup

Fenerbahçe Kulübü, Nijerya Futbol Federasyonu ile iletişime geçerek derbide yaşananlara açıklık getirdi.  Beşiktaş maçı sonrası Fenerbahçe taraftarının Emenike'ye ırkçılık yaptığı yönündeki iddiaların doğru olmadığını belirten sarı-lacivertliler olayı böyle yansıtan Nijeryalılar'dan bu durumu düzeltmeleri istendi. Bunun için devreye ayrıca Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Joseph Yobo da girdi.