SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Lucescu sessizliğini bozdu

Lucescu sessizliğini bozdu

Shakhtar Donetsk'in teknik direktörü Mircea Lucescu, Fenerbahçe dedikodularına açıklık getirdi.

Ukrayna temsilcisi Shakhtar Donetsk’i çalıştıran ve adı geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe ile anılan Mircea Lucescu, Romanya basınına açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Kulübü tarafından yalanlanan haberler ile ilgili Lucescu da benzer bir değerlendirmede bulundu. Çıkan haberlere anlam veremediğini söyleyen başarılı çalıştırıcı “Çıkan haberler doğru değil. Fenerbahçe ve Türkiye’den kimse ile görüşmedim. Benim adıma da kimse görüşmedi. Türkiye’deki gazetecilerin bu konuda beni niye sürekli kullandıklarını anlamıyorum” dedi.

Ukrayna’dan ayrılabileceğinin sinyallerini de veren Lucescu, şunları söyledi:

“Ukrayna’da zor günler geçiriyoruz. Evimiz yerine sürekli başka statlarda oynamaktan yoruldum. Politik durumlar beni Ukrayna’dan ayrılmak zorunda bırakabilir. Sadece politik de değil, sportif durumlar da var. Bu sezon artık yeniden avantajı elimize almamız çok zor. Bu haftadan sonra Dinamo Kiev’i geçebileceğimizi düşünmüyorum. Son dakika kayıpları bizim için büyük sıkıntı oldu.”

Kariyeri ile henüz net bir karar vermediğini de sözlerine ekleyen Lucescu, sözlerini “İnsanlara verdiğim sözler benim onurum. Bu nedenle Shakhtar ile sözleşmemi uzatmıştım. Her şeyi bir anda silemem. Gitmeyi düşünüyorum ama henüz kesin bir karar veremedim” diyerek tamamladı.