SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Hamza Hamzaoğlu noktayı koydu!

Hamza Hamzaoğlu noktayı koydu!

Brezilyalı'nın yokluğunda, teknik patron Hamzaoğlu'nun favorisi belli. Dzemaili'yi temposuz, Yekta'yı ise yetersiz bulan tecrübeli hoca orta sahada Hamit'e görev verecek.

Bahadır ÇOKİŞLER / AMKSPOR

Galatasaray, Felipe Melo’nun sakatlığı ile büyük şok yaşadı. Sambacının en az 6 hafta forma giyemeyeceği söyleniyor. Senelerdir orta sahayı toparlayan Melo’nun yokluğunda, Selçuk İnan’ın yanında kimin oynayacağı merakla bekleniyor. Ancak teknik patron Hamza Hamzaoğlu’nun kararını çoktan verdiği öğrenildi. Tecrübeli hoca, Sivas’ta verdiği şansı çok iyi değerlendiren Hamit Altıntop’tan vazgeçmeyi kesinlikle düşünmüyor. Gurbetçi yıldız, formaya aday diğer iki oyuncuya oranla fazlasıyla ağır basıyor.

‘GÜVENİM TAM’

Bu isimlerden biri Dzemaili… İsviçreli sakatlıklar sebebiyle çok yıprandı. Teknik heyet, yıldız futbolcuyu temposuz buluyor. Yekta ise çok daha yetersiz görülüyor. Hamit’in hem tecrübesi hem de soğukkanlı oyun stili ile biçilmiş kaftan olduğu belirtiliyor. Hamzaoğlu’nun yakında çevresine, “Fazla düşünmeye gerek yok. Elinizde Hamit varsa Hamit oynar. Bu süreçte bize Melo’yu aratmayacağına inanıyorum” dediği ifade ediliyor.