SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Rize’de Es-Es maçı kurtuluş!

Rize’de Es-Es maçı kurtuluş!

Hikmet Karaman, "Eskişehirspor maçı kurutuluş savaşı maçıdır. Deneyim, tecrübe bunu net olarak gösteriyor" dedi.

Spor Toto Süper Lig’de hafta sonu sahasında Eskişehirspor’u konuk edecek Çaykur Rizespor’un teknik direktörü Hikmet Karaman, tecrübe ve deneyimlerinin kendisine Eskişehirspor maçının “bir kurtuluş savaşı maçı” niteliğinde olduğunu gösterdiğini söyledi.

Karaman, Rize Ticaret Borsası’nda Çaykur Rizespor Yönetim Kurulu Üyesi ve Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan ile basın toplantısı düzenleyerek, şehrin takımın yanında olmasını istedi.

Bursaspor maçında, ligin en fazla gol atan takımına karşı galibiyeti kaçırdıklarını ifade eden Karaman, penaltı kaçırdıklarını, 30 dakika 10 kişi oynayan bir takıma karşı kazanamadıkları için üzgün olduklarını belirtti.

Bu sezon ligde iç sahada galip gelemediklerini vurgulayan Karaman, “Bu bizim ortak sorunumuz. İç sahada kazanamama gibi bir sorun olmaması gerekiyor. Burada bir eksikliğimiz var. Bunun üzerine yoğunlaşmış durumdayız. Şartlar ne olursa olsun bunu kırmak zorundayız. Eskişehirspor maçı kurutuluş savaşı maçıdır. Deneyim, tecrübe bunu net olarak gösteriyor. Maçı en iyi sonuçla kapatmak zorundayız. Bu maçı kazanıp bazı şeyleri tolere etmeliyiz” dedi.

Eskişehirspor’un son iki maçı kazandığını hatırlatan Karaman, “Nasıl oynadıklarını biliyoruz. Şehrin desteğine ihtiyacımız var. Destek sadece performansla değil, seyircinin oyun içerisinde 12’nci adamlık gücü ile farklı yansıyor. Destek oyunculara, maçı yöneten gruba yansır. Taraftar çok önemli. Eskişehirspor maçında mutlaka onlara ihtiyacımız var” diye konuştu.

Anadolu takımlarının çoğunda prim sisteminin geleneğe dönüştüğünün altını çizen Karaman, “Anadolu’da oyuncular prim için daha çok mücadele ediyor. Rizespor’un şirket olması farklı bir prim sistemi getiriyor. Yöneticilerle, bu konuda karşılıklı düşüncelerimizi ortaya koyacağız. Eskişehirspor maçı bir başlangıç olmalı. İnşallah bu başlangıcı yaparız” ifadesini kullandı.

Karaman, ligin ikinci yarısında ilk kez Bursaspor maçına tam kadro gittiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Sakatlıklar, cezalılar işimizi zorlaştırdı. Mevcut kadro devre arası birlikte çalışsaydı bugün çok daha gelişmiş olurduk. Takımdaki ilk 12-13 oyuncu ortaya çıkardı. Antrenmanlar çok önemli. Rakibe yapacaklarımızı burada çalışıyoruz. Birlikte çalışarak kısa zamanda yapacaklarımızı sahaya yansıtmalıyız. İnşallah Eskişehirspor maçında istediklerimizi saha içerisinde başarırız.”