SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Sorumluluk bizim değil”

“Sorumluluk bizim değil”

Feyenoord Kulübü yetkilileri, Roma maçı öncesinde yaşanan olaylardan dolayı sorumluluk kabul etmediklerini açıkladılar.

Feyenoord Kulübü yetkilileri, UEFA Avrupa Ligi 2. turunda deplasmanda karşılaştıkları Roma maçı öncesinde yaşanan olaylardan dolayı sorumluluk kabul etmediklerini açıkladılar.

Feyenoord Genel Direktörü Eric Gudde, UEFA Avrupa Ligi 2. turu ilk ayağında Roma ile 1-1 berabere kaldıkları maçın öncesinde meydana gelen olaylara ilişkin açıklamada bulundu.

Deplasmanda oynamaları nedeniyle kulüp olarak sadece stadın içindeki taraftarlardan sorumlu tutulabileceklerini belirten Gudde, “Bu nedenle UEFA’dan ceza beklemiyoruz. Aksine sahaya atılan meşalelerden dolayı evsahibi Roma’nın ceza alabileceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Gudde, Feyenoord taraftarlarının Roma’da yaptığı taşkınlıkların kesinlikle “kabul edilemez” olmasına rağmen yaşananlarla kulüp olarak ilgilerinin bulunmadığını yineledi.

Takımlarını desteklemek için Roma’ya giden Feyenoordlu bir grup taraftar, kentin Campo dei Fiori ve Piazza di Spagna meydanında taşkınlık çıkarmıştı. Park halindeki araçlara ve çevreye zarar vererek polisle çatışan taraftarlardan bazıları, gözaltına alınmıştı.