SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’nin AKSARAY planı!

Fenerbahçe’nin AKSARAY planı!

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal Akhisar Belediye, Konya ve Galatasaray maçlarından 9 puan hedefliyor. Tecrübeli çalıştırıcı oyuncularına 'Aksaray' kurgusunu farklı bir dille anlatıyor ve "Fikstür avantajı diye bir şey yok. Kazanırsak avantaj vardır" yorumu yapıyor.

İRFAN YİRMİBEŞ / AMKSPOR

Süper Lig kıran kırana bir mücadeleye sahne oluyor. 3 büyükler yıllar sonra soluk soluğa şampiyonluk yarışına girdi. Birer puan arayla zirveye yerleşen Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray rakiplerine yukarıdan bakıyor. Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ise puan hesapları yapıyor.

KAYIPSIZ GEÇMELİYİZ

Önlerindeki 3 maçlık periyodu inceleyen Kartal, ‘Aksaray’ planını oyuncularına farklı bir kurgu ile anlattı. Akhisar(A), Konya(K) ve Galatasaray(SARAY) başlıklarından yola çıkan tecrübeli çalıştırıcı, “Aksaray’ı kayıpsız geçersek şampiyonluk yolumuz açılır” diyor.

TEK AVANTAJ KAZANMAKTIR

Fikstür avantajının gerçekleşmesi için kazanmak zorunda olduklarını anlatan Kartal, Samandıra’daki sohbetlerde “Eğer kazanamazsanız fikstür avantajı diye bir şey olmaz. Önemli olan ev sahibi olmanın verdiği güçle rakiplerimizi eli boş göndermek. Bunun çabası içinde olmalıyız” dedi.