Reklamsız Sözcü

“Çok değerli galibiyet aldık”

Ufuk Sarıca, Anadolu Efes maçından sonra açıklamalarda bulundu.
23:0315 Şubat 2015
0
“Çok değerli galibiyet aldık”

Türkiye Basketbol Ligi’nde Anadolu Efes’i mağlup eden Pınar Karşıyaka’nın Başantrenörü Ufuk Sarıca, “Çok değerli bir galibiyet aldık” dedi.

Sarıca, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Mersin’de öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın ailesine başsağlığı dileyerek, oyuncuların ve taraftarların karşılaşmadan önceki organizasyonunun çok güzel olduğunu söyledi.

Tekrar görev yapmaya başlayan hakem Mehmet Keseratar’ın sahalara dönmesinin çok sevindirici olduğunu kaydeden Sarıca, şunları ifade etti:

“Çok değerli bir galibiyet aldık. Oynadığımız basketbolun hakkınıverecek şekilde üst sıralara iddiamız devam ediyor. Üst sıralardaki takımlararasında puan farkları çok az. Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdürmek istiyoruz.Kendi doğrularımızı ortaya koyduğumuz müddetçe de bunu sağlayabiliriz. Üçüncüperiyotta dış atışlardan çok sayı yedik. Son periyotta adam değiştirmeli ‘zone’ağırlıklı savunma uyguladık. Bunun sonuçlarını daha önce de almıştık. Krstic’ioyunda tutmadık, oradan çok sayı bulduk ve galibiyet aldık.”

Pınar Karşıyakalı basketbolcu Cemal Nalga da çok iyi mücadele ortayakoyarak galibiyet serisini devam ettirdiklerini belirtti.