SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Oğuzhan Brezilya yolcusu

Oğuzhan Brezilya yolcusu

Beşiktaş, bir türlü beklenen patlamayı yapamayan Oğuzhan Özyakup'u Brezilya'ya gönderme kararı aldı.

Ersoy ÖZDEM

Beşiktaş Yönetimi, uzun süredir Brezilya Ligi’nde bir takımla işbirliği anlaşması yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Samba diyarında bir kulüple anlaşarak pilot takım uygulamasına geçmek isteyen siyah-beyazlılar, böylece yetenekli Brezilyalı futbolcuları izlemek, yeterli gördüklerini de kadrosuna katmayı planlıyor.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, pilot takım uygulaması için daha önce görüştüğü Vasco de Gama takımı ile masaya oturmak için Brezilya’ya gidecek. Yapılacak anlaşmada Brezilya’da izleme komitesinin belirlediği oyuncular Vasco de Gama kadrosuna dahil edilecek. Siyah-beyazlı ekipteki bazı oyuncular da Brezilya’ya gönderilecek.

Vasco de Gama’nın da bu ortaklığa sıcak baktığı biliniyor. Brezilya kulübünün, Türkiye’de daha önce oynayan Roberto Carlos, Alex, Amaral gibi isimlerden Beşiktaş hakkında bilgi aldığı ve ortaklığa hazır olduğu belirtiliyor.

İmzaların atılması halinde, Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Vasco de Gama’yı mercek altına alacak ve kadroya alınabilecek isimlerle ilgili bir rapor hazırlayacak. Hırvat teknik adam ayrıca Brezilya’ya gönderilmesi muhtemel isimleri de belirleyecek.

Başkan Orman ile görüşen Bilic’in, sezon sonunda Oğuzhan Özyakup’un Brezilya’ya gönderilmesine onay verdiği öğrenildi. Bu sezon beklenen performansı sergileyemeyen Oğuzhan yönetimden “Kendini toparla yoksa kiralık gönderilirsin” uyarısı aldığı belirtildi.

Oğuzhan, Vasco de Gama’ya gönderilirse Brezilya’da oynayan ilk Türk futbolcu olarak tarihe geçecek.