SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kartal’dan şampiyonluk açıklaması

Kartal’dan şampiyonluk açıklaması

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Gaziantepspor karşısında aldıkları 5-0'lık galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Gaziantepspor karşısında aldıkları 5-0’lık galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

Gaziantepspor karşısında özellikle ikinci yarıda çok iyi mücadele ettiklerini belirten Kartal, “Öncelikle bu maça çok iyi hazırlandık, kupa maçında da farklı kazanarak çeyrek finale kaldık. Bazı oyuncularımızı da İstanbul’da bıraktık. İlk yarı çok iyi oynadık ancak daha sonra bir duraklama oldu. Rakibe 2-3 pozisyon verince de taktiksel bir değişikliğe gittik ve kendimizi toparladık. Bu tip zeminlerde de çok fazla iyi oynamadan kazanmak çok önemli. Bu yarışta her zaman iyi oynayarak 3 puan alamazsınız. Maçın ikinci yarısında oyuncularımız çok iyi mücadele etti. Geçen hafta atamadığımız golleri bu hafta attık. İkinci yarıdaki performanslarından dolayı da oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.

İkinci yarıda yapılan sistem değişikliği hakkında da konuşan Kartal, “Biz, 24 kişilik bir takımız ve her maçta her oyuncumuz oynayabilir. Genç takımdan oyuncularımız da kadroda. Her oyuncu bu takımda şans bulacak. Oynayan oynamayan her oyuncu bir maça hazır olmalı, biz bunu sağladık. İyi çalışıyoruz ve herkes oynayacak gibi hazırlanıyor. Şu ana kadar iyi getirdik ve sezon sonuna kadar da bunu devam ettirip şampiyon olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.