SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
G.Saray’ın hocası Yıldırım’a destek çıktı

G.Saray’ın hocası Yıldırım’a destek çıktı

Galatasaray'ın hocası Ergin Ataman, yenildikleri Fenerbahçe'ye teşekkür etti. "Geçen sezon iki salonda da yaşananlar organizeydi" diyerek kendi tribünlerini de eleştirdi.

Basketbol Ligi’nde önceki gün oynanan derbi maçta Fenerbahçe Ülker, ezeli rakibi Galatasaray Liv Hospital’ı 85-74 mağlup etmişti. İki takımın geçen sezon yarım kalan final serisinin ardından ilk kez rakip olduğu maçta herhangi bir tribün olayının yaşanmaması ise sevinçle karşılanmıştı.

Galatasaray Başantrenörü Ergin Ataman da maç sonrası Fenerbahçe’ye ve taraftarına teşekkür ederek takdir toplamıştı. Ataman ezeli rakipleriyle ilgili Bugün Gazetesi’ne konuştu.

“SADECE İZLEDİLER”

Geçen sezon yaşanan taraftar olaylarıyla ilgili çarpıcı tespitler yapan Ataman “Final serisinde her iki salonda yaşadığımız olaylar da organizeydi. Ama bu kez Fenerbahçe taraftarı sadece maçı izledi ve saygı ortamı bozulmadı. Münferit grupları temizleme hamlesi yapılırsa ikinci yarıdaki maç da saygı çerçevesinde oynanacaktır. Fenerbahçe taraftarının gösterdiği hassasiyetin aynısını Beşiktaş maçında kendi taraftarımızdan bekliyorum” dedi.

“EN FAZLA BİN KİŞİLER”

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın tribün grubu GFB’yle mücadelesini de değerlendiren Ataman “Şayet samimiyse, bu münferit grupları temizleme yönündeki açıklamasını son derece pozitif buluyorum. Diğer kulüpler de bunu yapmalı. En fazla bin kişinin sporu kirletmesine neden müsaade ediliyor anlam veremedim” diye konuştu.

“BANA BİR ŞEY KATMAZLAR”

Ergin Ataman, Obradovic ve Ivkovic gibi dünyaca ünlü basketbol antrenörlerin Türkiye’de çalışmasına ilginç yorumlar getirdi. Bu gibi tecrübeli isimlerin Türk basketboluna olumlu katkı yapacağını ifade eden Ataman “Bana bir katkıları olmaz. Bana kişi olarak katacağı tek şey, onlarla karşı karşıya oynamanın vereceği zevktir. Ben, onlar gelmeden önce de Euroleague'de 2 tane Final Four oynadım. Kupa 2 ve Kupa 3'te Avrupa şampiyonluğum var. Tabii basketbolumuzu sadece bu isimlerin kalkındırması fikri hayal ürünüdür” diye konuştu.