Reklamsız Sözcü

Avrupa Ligi’nde toplu sonuçlar

UEFA Avrupa Ligi'nde rövanş maçlarının ardından gruplara kalan takımlar belli oldu.
09:0729 Ağustos 2014
0
Avrupa Ligi’nde toplu sonuçlar

UEFA Avrupa Ligi’nde play-off eleme turu rövanş maçlarının ardından gruplara kalan takımlar belli oldu.

Trabzonspor, ilk maçta 2-0 yendiği Rus temsilcisi Rostov ile deplasmanda 0-0 berabere kaldı ve gruplara katılmayı başardı.

Kardemir Karabükspor ise ilk maçta sahasında 1-0 yendiği Fransa’nın Saint-Etienne ekibiyle deplasmanda karşı karşıya geldi. Saint-Etienne, normal süreyi ve uzatma devrelerini 1-0 önde tamamlayınca penaltı atışlarına geçildi. Kardemir Karabükspor, penaltı atışları sonunda kupaya veda etti.

UEFA Avrupa Ligi play-off eleme turunun ardından Legia Varşova, Villarreal, Inter, Dinamo Moskova, Metalist Kharkiv, Karabağ, HJK Helsinki, Tottenham Hotspur, PSV Eindhoven, Saint-Etienne, Dinamo Minsk, Dinamo Zagreb, Apollon, Young Boys, Feyenoord, Panathinaikos, Trabzonspor, Sparta Prag, PAOK, Partizan, Club Brugge, Zürih, Asteras, Krasnodar, Astra, Lokeren, Torino, Borussia Mönchengladbach, Rijeka, Dnipro ve Rio Ave gruplara kalan takımlar oldu.

Dün akşam oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

Legia Varşova (Polonya) – Aktobe (Kazakistan): 2-0 (1-0)

Villarreal (İspanya) – Astana (Kazakistan): 4-0 (3-0)

Inter (İtalya) – Strajnan (İzlanda): 6-0 (3-0)

Omonia (Kıbrıs Rum kesimi) – Dinamo Moskova (Rusya): 1-2 (2-2)

Metalist Kharkiv (Ukrayna) – Ruch (Polonya): 1-0 (0-0)

Twente (Hollanda) – Karabağ (Azerbaycan): 1-1 (0-0)

Rapid Wien (Avusturya) – HJK Helsinki (Finlandiya): 3-3 (1-2)

Tottenham Hotspur (İngiltere) – AEL Limassol (Kıbrıs Rum kesimi): 3-0 (2-1)

Shakhtyor (Belarus) – PSV Eindhoven (Hollanda): 0-2 (0-1)

Saint-Etienne (Fransa) – Kardemir Karabükspor (Türkiye): 1-0 (0-1)

Nacional (Portekiz) – Dinamo Minsk (Belarus): 2-3 (0-2)

Dinamo Zagreb (Hırvatistan) – Petrolul Ploieşti (Romanya): 2-1 (3-1)

Lokomotiv Moskova (Rusya) – Apollon (Kıbrıs Rum kesimi): 1-4 (1-1)

Debrecen (Macaristan) – Young Boys (İsviçre): 0-0 (1-3)

Feyenoord (Hollanda) – Zorya Lugansk (Ukrayna): 4-3 (1-1)

Midtjylland (Danimarka) – Panathinaikos (Yunanistan): 1-2 (1-4)

Rostov (Rusya) – Trabzonspor (Türkiye): 0-0 (0-2)

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) – Zwolle (Hollanda): 3-1 (1-1)

PAOK (Yunanistan) – Zimbru (Moldova): 4-0 (0-1)

Neftçi (Azerbaycan) – Partizan (Sırbistan): 1-2 (2-3)

Club Brugge (Belçika) – Grasshoppers (İsviçre): 1-0 (2-1)

Zürih (İsviçre) – Spartak Trnava (Slovakya): 1-1 (3-1)

Maccabi Tel Aviv (İsrail) – Asteras (Yunanistan): 3-1 (0-2)

Krasnodar (Rusya) – Real Sociedad (İspanya): 3-0 (0-1)

Astra (Romanya) – Olympique Lyon (Fransa): 0-1 (2-1)

Hull City (İngiltere) – Lokeren (Belçika): 2-1 (0-1)

Torino (İtalya) – Split (Hırvatistan): 1-0 (0-0)

Borussia Mönchengladbach (Almanya) – Sarajevo (Bosna Hersek): 7-0 (3-2)

Sheriff (Moldova) – Rijeka (Hırvatistan): 0-3 (0-1)

Hajduk Split (Hırvatistan) – Dnipro (Ukrayna): 0-0 (1-2)

Rio Ave (Portekiz) – Elfsborg (İsveç): 1-0 (1-2)

Not: Parantez içindeki skorlar, ilk maçlara aittir.