Reklamsız Sözcü

Süper Lig’e yükselme mücadelesi start alıyor

PTT 1. Lig'de 2014-2015 sezonu, yarın İzmir'de oynanacak Bucaspor-Altınordu maçıyla başlayacak.
13:1328 Ağustos 2014
0
Süper Lig’e yükselme mücadelesi start alıyor

Toplam 3 ekibin Spor Toto Süper Lig’e yükseleceği PTT 1. Lig’de 2014-2015 sezonu yarın oynanacak Bucaspor-Altınordu maçıyla başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan statü değişikliğiyle 2001-2002’den itibaren İkinci Lig (A) Kategorisi, 2007-2008’den sonra da TFF Birinci Lig adını alan lig, bu sezon PTT’nin sponsorluğuyla 18 takımın katılımıyla oynanacak.

Geçen yıl Spor Toto Süper Lig’den düşen Antalyaspor, Elazığspor ve Kayserispor’un yanı sıra Spor Toto 2. Lig’den yükselen Albimo Alanyaspor, Altınordu ve Giresunspor ile Adana Demirspor, Adanaspor, Boluspor, Bucaspor, Denizlispor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, Karşıyaka, Manisaspor, Orduspor, Osmanlıspor, Samsunspor ve Şanlıurfaspor takımları PTT 1. Lig’de mücadele edecek.

İlk iki sırayı alacak takımların doğrudan Süper Lig’e yükseleceği ligde, sezon sonunda 3’üncü ile 6’ncı, 4’üncü ile 5’inci birbirleriyle eleme usulü çift maç yaptıktan sonra rakiplerini eleyenler finalde karşılaşacak ve kazanan Süper Lig’e çıkacak.

PTT 1. Lig’de 2014-2015 sezonunun ilk maçında iki İzmir temsilcisi Bucaspor ile Altınordu yarın saat 20.00’de karşılaşacak.

İLK BÖLÜM 16 HAFTA OYNANACAK

PTT 1. Lig’de yarın başlayacak 2014-2015 sezonu Spor Toto Süper Lig gibi 4 Ocak 2015 tarihinde yapılacak 16. hafta maçlarıyla devre arası tatiline girecek.

İkinci bölüm, 21 günlük aranın ardından, 25 Ocak 2015’te yapılacak 17. hafta maçlarıyla başlayacak ve normal sezon 24 Mayıs 2015’te tamamlanacak.

Lig daha sonra oynanacak play-off maçlarıyla sona erecek.

İLK HAFTANIN PROGRAMI

PTT 1. Lig’de yarın başlayacak 2014-2015 sezonunun ilk hafta maç programı şöyle:

Yarın:

20. 00 Bucaspor-Altınordu (Yeni Buca)

30 Ağustos Cumartesi:

17.00 Samsunspor-Giresunspor (Samsun 19 Mayıs)

20.00 Manisaspor-Albimo Alanyaspor (Manisa 19 Mayıs)

20.00 Adana Demirspor-Denizlispor (5 Ocak Fatih Terim)

20.00 Şanlıurfaspor-Adanaspor (Elazığ Atatürk)

31 Ağustos Pazar:

17.00 Orduspor-Kayserispor (19 Eylül)

20.00 Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Boluspor (Kamil Ocak)

20.00 Osmanlıspor-Elazığspor (Yenikent ASAŞ)

20.00 Karşıyaka-Antalyaspor (Yeni Buca)