Reklamsız Sözcü

Şampiyona sona erdi

Sakarya'da düzenlenen şampiyona final mücadelesiyle sona erdi.
20:0124 Ağustos 2014
0
Şampiyona sona erdi

Kano Federasyonu tarafından Sapanca Gölü’nde düzenlenen “Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası” sona erdi.

İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Eskişehir, Ankara, Samsun, Adana, Rize, Van ve Antalya’dan 250 sporcunun mücadele ettiği şampiyonanın ilk gününde büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde bin metre mesafe yarışları, ikinci gününde ise 500 metre bölümü gerçekleştirildi. Şampiyona, 200 metre yarışlarıyla sona erdi.

Kano Federasyonu Başkanı Sami Mengütay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonadan mutlu ayrıldıklarını söyledi.

“Hedeflerimiz çerçevesinde inanılmaz sporcu, kulüp artışıyla Türkiye şampiyonasını gerçekleştirmiş olduk” diyen Mengütay, özellikle şampiyonaya çok sayıda minik sporcunun katılmasının gelecek için umut verici olduğunu belirtti.

Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerindeki mücadelede 30’un üzerinde kulüp ve 250 sporcunun tek organizasyonda buluştuğunu ifade eden Mengütay, “Sporcularımız, güzel atmosferde yarıştı. Birbirleriyle sosyal uyumları, sudaki mücadele azimleri ve rekabetleri son derece güzeldi. Bunlar bizi mutlu eden hususlar. Bunun dışında performans bazında da sporcuların geçmiş yıllara göre daha iyi derecelerle yarışları tamamlamaları bizi sevindirdi” diye konuştu.

Yarışlarda dereceye girenler şu şekilde oluştu:

K-1 200 Metre Büyük Erkekler Final

1. Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü – Çağrıbey Yıldırım

2. Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü – Ufuk Özcan

3. Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü – Engin Erkan

C-1 200 Metre Büyük Erkekler Final

1. Adana Gençlik ve Spor Kulübü – Ali Abdüsselam Yılmaz

2. Gökkuşağı Gençlik ve Spor Kulübü – Süleyman Aşıcı

3. Tuzla Deniz Yıldızı – Şahin Ünal

K-1 200 Metre Büyük Bayan Final

1. Rize Gençlik ve Spor Kulübü – Feride Nur Yılmaz

2. Rize Gençlik ve Spor Kulübü – Hilal Avcı

3. Rize Gençlik ve Spor Kulübü – Buse Bursalı

C-1 200 Metre Büyük Bayan

1. Antalya Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü – Dilara Kınalı

2. Sakarya Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü – Müge İnanır

3. Odunpazarı Gençlik ve Spor Kulübü – Halenir Kongu

K-2 200 Metre Büyük Erkekler

1. Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü – Engin Erkan – Çağrıbey Tıldırım

2. Karma – Öztürk Kuru – Mustafa Gülbahar (Ferdi)

3. Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü – Ufuk Özcan – Gökhan Aydemir

K-1 200 Metre Genç Erkek Final

1. Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü – Safa Köse

2. Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü – Mustafa Özmen

3. Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü – Burak Altınışık

C-1 200 Metre Genç Erkek Final

1. Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü – İsmet Tunahan Zeki

2. 222 Gençlik Spor Kulübü – Ali Eryürük

K-1 200 Metre Genç Bayan Final

1. Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü – Ecrin Topal

2. Şişecam Çayırova Spor Kulübü – Sinem Özmen

3. Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü – Sultan Koçak

C-1 200 Metre Genç Bayan Final

1. Rize Gündoğdu Su Spor Kulübü -Gülşah Albayrak

2. Anadolu Kano Spor Kulübü – Ceren Ezgi Yücel

3. Adana Kano Spor Kulübü – Hazal Damla Durusu

K-2 200 Metre Genç Erkek Final

1. Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü – Mustafa Özmen – Safa Köse

2. Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü – Salih Koludra – Burak Altınışık

3. Rize Gündoğdu Su Spor Kulübü – Tolga Akarsu – Yavuz Selim Balcı

K-2 200 Metre Genç Bayan Final

1. Adana Gençlik ve Spor Kulübü – Ezgi Su Patlı – Simge Cahide Ekici

2. Çukurova Üniversitesi Spor Kulübü – Özge Elbadi – Havva Alkan

3. Rize Gençlik ve Spor Kulübü – Sümeyye Çiftçi – Ecrin Topal

K-4 200 Metre Genç Erkek Final

1. Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü

2. Rize Gündoğdu Su Spor Kulübü

3. Tuzla Deniz Yıldızı

K-1 200 Metre Parokano Final

1. Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü – Mecit Ceylan

2. Van Edremit Gençlik ve Spor Kulübü – Kasım Emek

K-1 200 Metre Mini Minik Erkek Final

1. Tuzla Deniz Yıldızı – Berk Aydoğmuş

2. Muğla Gençlik ve Spor Kulübü – Efe Çetinkaya

3 – Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü – Emre Çalıkuşu

K-1 200 Metre Mini Minik Bayan Final

1. Rize Adrenalin Kulübü – Rabia Arslan

2. Adana Kano SporKulübü – Zişan Ferzin Yalçın

3. Çarşamba Belediyesi Spor Kulübü – Fatmanur Ertürk

Son güncelleme: 20:31 | 24.08.2014