Reklamsız Sözcü

“O’nu almamız zor”

Di Maria'nın ayrılık kararının ardından PSG teknik direktörü durum değerlendirmesi yaptı.
23:3021 Ağustos 2014
0
“O’nu almamız zor”

PSG’nin Teknik Direktörü Laurent Blanc, Real Madrid’den ayrılmak istediğini açıklayan Angel Di Maria ile ilgilendiklerini ama bu transferi gerçekleştirmenin zor olduğunu açıkladı.

Goal.com’un haberine göre Ligue 1 şampiyonu, bir kaç ay önce de Arjantinli yıldız ile ciddi bir şekilde ilgilenmiş ancak Finansal Fair Play kuralları nedeniyle bu transferi gerçekleştirememişti. Ancak Ancelotti’nin Di Maria’nın ayrılacak olmasını ve Manchester United’ın oyuncu ile ciddi bir şekilde ilgilendiğini açıklamasından sonra PSG’nin de devreye girdiği dedikoduları arttı.

Blanc, basın mensuplarına verdiği demeçte “Di Maria’yı isteyen çok kulüp var. Ama biz istediğimiz hamleleri yapamıyoruz. Bu bizim için zor bir transfer.” dedi.

Sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan ve ismi Arsenal ile anılan Adrien Rabiot’un durumuna da değinen Blanc, “Rabiot muhtemelen bizden ayrılacak. Ona iyi bir teklif sunduk. Ama kabul etmedi. Gitmek istemesi bizim için utanç verici bir durum. Ben onun kalmasını istiyorum. Ancak kararı ben vermiyorum.” ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 00:48 | 22.08.2014