Reklamsız Sözcü

Beşiktaş’ta sakatlık rekoru!

Siyah-beyazlı takım bu sezon maddi, stat ve tribün sorunlarıyla uğraşırken bir de sakatlıkla başa çıkmaya çalıştı.
10:3016 Nisan 2014
0
Beşiktaş’ta sakatlık rekoru!

Beşiktaş’ta bu sezon toplam 56 sakatlık yaşandı. Olcay Şahan dışında, takımın tümü bir veya birkaç kez bu sorunla yüzleşmek zorunda kaldı.

İki sezondur siyah-beyazlı takımın oynadığı tüm maçlarda forma giyen yıldız futbolcu, sadace gribal enfeksiyon nedeniyle 4 gün idmana çıkamadı. Üstelik oynadığı maçların hepsinde de performans olarak takıma hep en fazlasını verdi.

İDMAN SONRASI AKTİF DİNLENME

Olcay Şahan’ın, düzenli bir özel yaşam sürdüğünü, kendisine yardımcı olmaları için ailesini Türkiye’ye getirdiğini ve gece hayatı olmadığını biliyorduk. Bilmediğimiz tek şey ise onu biyonik adam kıvamına getiren öğle uykularıydı… Tecrübeli oyuncunun en yakın arkadaşı Veli gibi her gün düzenli olarak uyuduğu, böylece yorucu idmanlar sonrası vücudunu aktif dinlenmeye aldığı ortaya çıktı.

PROFESYONELLİĞİN GEREĞİ

Olcay, konu hakkında kendisine yönelttiğimiz soruya şu yanıtı verdi: “Düzenli yaşamak, sakatlık noktasında tamamen yeterli değil. Öğle uykusu çok önemli. Vücut kendini toparlıyor, yenileniyor. Ben bu istirahatları profesyonel olmanın bir parçası olarak görüyorum ve mesai saati gibi düşünüyorum. Şimdiye kadar çok faydasını gördüm. Bu nedenle dinlenmeden uyumadan tesislerden çıkmam.”

KARTAL’DA KİM, KAÇ KEZ SAKATLANDI?

OYUNCU………SAKATLIK SAYISICenk Gönen………………………. 2Tolga Zengin …………………….. 1Tomas Sivok……………………… 3Julien Escude……………………. 4İbrahim Toraman………………. 1Pedro Franco…………………….. 1Ersan Gülüm…………………….. 2Dany Nounkeu…………………… 1İsmail Köybaşı…………………… 1Ramon Motta…………………….. 1Serdar Kurtuluş………………… 1Atiba Hutchinson……………….. 2Necip Uysal……………………….. 4Jermaine Jones…………………. 1Veli Kavlak……………………….. 3Manuel Fernandes…………….. 5Sezer Öztürk…………………….. 1Oğuzhan Özyakup………………. 3Muhammed Demirci ………….. 1Kerim Frei………………………… 1Gökhan Töre……………………… 4Filip Holosko…………………….. 3Hugo Almeida……………………. 2Mustafa Pektemek…………….. 4Ömer Şişmanoğlu………………. 4

Sabah