Reklamsız Sözcü

Fenerbahçe’nin açıklamalarını kim yazıyor?

Fenerbahçe Kulübü'nde son zamanlarda hem sosyal medyayı kullanma şekli ve resmi sitede yapılan açıklamalardaki dilin şiddeti dikkat çekiyor.
20:149 Nisan 2014
0
Fenerbahçe’nin açıklamalarını kim yazıyor?

Fenerbahçe son zamanlarda hem sosyal medyayı kullanma şekli ile hem resmi sitede açıklama yaparken kullandığı dil ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Özellikle resmi siteden yapılan açıklamalar zaman zaman ironik ve iğneleyici bir üslup ile geçmiş yılların sert dilinden farklı bir şekil kazanmış durumda. Bu durum özellikle sosyal medyada da yeni bir merak uyandırdı. Fenerbahçe'de bu açıklamaları kim yazıyor?

Bu konuda çeşitli yanıtlar ortaya çıkıyor. Bir kısım Başkan Aziz Yıldırım, bir kısım asbaşkan Deniz Tolga Aytöre, bir kısım ise Genel Sekreter Mahmut Uslu'nun bu açıklamaları yaptığını düşünüyor. Bir başka görüşe göre ise Fenerbahçe Kulübü'nde bu yazıları hazırlayan profesyonel bir ekip var.

Esprili bir dille yazılan bu açıklamaları kimin yazdığı belki hiç açıklanmayacak ama altında Fenerbahçe Futbol AŞ yazıyor. Yani bu açıklamalar tamamen kulübün yönetim kurulunun onayı ile yayınlanıyor.

İşte sosyal medyada kimin yazdığı tartışılan o yazılardan bazı örnekler ve taraftarların açıklamaları kimin yaptığına yönelik meraklı tweet'leri.

Hazard1907okur okumaz Deniz Tolga Aytöre aklıma geldi.

DogukelkitBen Mahmut Uslu’dan şüpheleniyorum.

oezerbasarananafikir Deniz Tolga Aytöre'den çıkıyor olabilir ama bu işin arkasında profesyonel bir ekip var gibi. Dün instagramda yapılan paylaşım da o ekipten

huseyin3baylarbana da mahmut uslu gibi geliyor abi ama bence Mahmut başkan olsa daha sert olur

sait öktenBenimde tek bildiğim bunları Abdullah Kiğılı’nın yazmadığı:)

murat özDeniz bey yönetime girdiğinden beri daha iğneliyici daha kibar daha mantıklı bildiriler yayınlanıyor

ALİ KANDAZyaziyi okurken benim de aklima Sn. Aytöre geldi

gdogrucanbence Mahmut Uslu ve Aytöre beraber yazıyorlar Mahmut Uslu sert yazıyor Tolga bey üslubu hafifletiyor :)

MCAbence direkt baskan yazdirmis

Dilaaraamahmut uslu tarzı da barındırıyor bence

DilaraFb açıklaması da “geçiniz” diyeceğim türden ama hakkını vermek lazım güzel laf sokuyor bu yazıların sahibi.

1. DilaraSevgilden ayrılırken tutacan bu adamı sokacak lafları

İŞTE DİKKAT ÇEKEN O AÇIKLAMA…Derbi sonrası kimi kulüp başkanı ve yöneticileri tarafından doğrudan kulübümüzü ilgilendiren açıklama ve beyanatlar tarafımızdan dikkatle takip edilmektedir.Öncelikle belirtmek isteriz ki, bu güzide kulüp yetkililerinin hezeyan ve rahatsızlıklarını anlayışla karşılıyor, gerek bünyelerinde barındırdıkları sporahlakından yoksun unsurlar ve gerekse bu şekilde kazanmaktan duydukları utancı sonuna kadar paylaşıyoruz.Biz, aslında yapılan bu denli yersiz ve gereksiz açıklamaların;Ebedi dost ve misafirleri Fenerbahçe Futbol Takımının otobüsünün otoyol kesilerek taşlanmasından dolayı duydukları ÜZÜNTÜ,Dost ve misafir bildikleri kulüp oyuncularına ve ailelerine organize bir şekilde yapılan ahlak dışı tezahüratlardan duydukları RAHATSIZLIK,Rakip takımı eksik bırakarak yenmek için kurulan kurgudan duydukları PİŞMANLIK,Sahaya yansıttıkları tüm bu spor ve ahlak dışı olumsuzlara ortak olan hakem hatalarından duydukları UTANÇ,Rakiplerinin acılı gününde saygı duruşunu bile çok gören kendi taraftarlarına duydukları NEFRET,sebebiyle yapıldığını biliyor ve anlıyoruz.Yoksa; her sıkıştıklarında sözde şike yan yoluna girecek bir 'PARALELLİKTE' bir kulüp ve yönetim anlayışında olmadıklarını da tahmin ediyoruz.Bu nedenle kazanırken kaybetmenin yokluğunu ve dayanılmaz acısını yaşayan rakibimizin bu zor günlerinde yanlarında olduğumuzu buradan bir kez daha tüm kamuoyuna deklare ederiz.

Hürriyet