SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Aykut Kocaman sessizliğini bozdu!

Aykut Kocaman sessizliğini bozdu!

Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman, görevinden ayrıldığından bu yana ilk kez sessizliğini bozdu.

Tecrübeli hoca NTV’de yayınlanan %100 Futbol programına konuk oldu.

İşte Aytkut Kocaman’ın önemli açıklamaları;

“Futbolun içinde olmamak mümkün değil. Futbol bizim hayatımız. Yoğun bir dönemden sonra çok yorulduğumu hisettim ve vaktimi ailemle geçirdim. Futbolun dışında kalarak kendimi toparlamaya çalıştım.”

“Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra çok değerli teklifler geldi. Yurt dışından teklifler de aldım. Ama hepsini nazik bir şekilde geri çevirdim. Son dönemde yeniden futbola odaklandım. Gelecek sezon teklifleri değerlendireceğim.”

“Çok hata yaptım. Hatalarımı hep düzeltmeye çalıştım. Yine çalıştırdığım takımlarda hatalar olacak. Hata yapmak ayıp değil, bunları kabul etmemek ayıp.”

“Fenerbahçe’nin en buhranlı döneminde çalıştım. Fenerbahçe’ye zarar vermemek için konuşmadım.”

“Kollektif oyunu takımlarımız yerleştiremediği için Avrupa kulüpleri ile aramızdaki makas açılıyor.”

“Fenerbahçeli olarak anılmak, onur ve gurur verici. Saha dışında Fenerbahçe’nin doğru ve haklı olduğu konuları savunmaya çalıştım.”

“Yaşanan süreçte Fenerbahçe’nin haksızlığa uğradığını düşünüyorum.  Fenerbahçe’nin haklı olduğu da şu günlerde ortaya çıkıyor zaten.”

“Galatasaray’ı , Beşiktaş’ı , Trabzonspor’u kanırta kanırta yenmek kolay mı? Hepsini yendik”

“2010-2011 sezonunun ikinci yarısında Ankaragücü maçı dışında kolay maç olmadı.”

“Ben doğru ve haklı olduğunu düşündüğüm davanın hem saha içinde hem saha dışında sözcüsüydüm. Abluka altına alındık. Buna cevap vereceğimiz tek yer sahaydı ancak biz mayınlı sahalarda, rakipler temiz sahada oynuyordu.”

“Galatasaray’da hiç beklenmedik bir değişiklik oldu. Mancini büyük bir futbolcuydu ve çok güçlü bir antrenörlük kariyerine sahip ama burası farklı bir ülke, biraz doğu biraz batı. Mancini’nin işi pek kolay değil. Galatasaray’ın içeride oynanacak Fenerbahçe maçına kadar yarışta olacağına inanıyorum.”

“Beşiktaş Türk futbolunun genel kaosunun içerisinde belirsizliklerin daha hakim olduğu bir kulüp. Ligin ikinci yarısında en organize oynamaya çalışan takım onlar ama onların problemi de stadyum ekiği ve kadro derinliği.”