SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
F.Bahçe’den Mesut Özil bombası

F.Bahçe’den Mesut Özil bombası

Transferde önüne yine büyük hedefler koyan sarı-lacivertli ekip, Arsenal'de gözden düşen Türk yıldız için şimdiden plan yapıyor.

Ara transfer dönemini suskun geçiren Fenerbahçe, sezon sonu planlarının ana hatlarını şimdiden belirlerken, Avrupa’da büyük sansasyon yaratacak bir ismi, Mesut Özil’i de gündemine aldı. Transferin gerçekleşmesi her ne kadar zor görünse de, Fenerbahçe tıpkı Arda Turan’da olduğu gibi Mesut için de harekete geçmeye kararlı. Takımın yaşlı olması ve buna bağlı olarak futbolcuların sık sık sakatlanması nedeniyle kadrosunu gençleştirmek isteyen Fenerbahçe, 25 yaşındaki Mesut için her türlü maddi fedakarlığı yapmaya hazır.

KAYNAK BULUNDU Yakında hayata geçecek olan “Bir milyon üye” projesi kapsamında kasasına yaklaşık 1 milyar dolar koymayı hedefleyen sarı-lacivertli kulüp, Mesut transferinin finansmanını buradan sağlayacak. Arsenal’in, sezon başındaki parlak günlerini mumla aratan hatta bir maçtan sonra taraftarların sert tepkisiyle karşılaşan Mesut Özil’i satmaya yanaşmayacağı ancak formsuzluğunun sürmesi halinde kiralayabileceği belirtiliyor. Bu sezon ligde 21 maçta forma giyen Mesut 4 gol attı, 9 asist yaptı.

(FOTOMAÇ)