SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Fransa’da var, bizde niye yok!”

“Fransa’da var, bizde niye yok!”

FIFA Kokartlı eski hakemlerimizden Sözcü yazarı Selçuk Dereli, Tokatspor-Galatasaray maçında Ontivero'nun veilmeyen golü hakkında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Metin KOÇ / Amkspor.Com / @kocmtn

Türkiye Ziraat Türkiye Kupası’nda Tokatspor ile Galatasaray arasında oynanan ve 3-0 sarı-kırmızılıların üstünlüğüyle sonuçlanan karşılaşmaya Lucas Ontivero’nun geçerli sayılmayan golü damga vurdu.

Ontivero’nun karşılaşmanın 16. dakikasında 25 metreden harika şutu üst direğe çarpıp kale çizgisini geçerken, bu gol maçın hakemi Özgüç Türkalp tarafından geçersiz sayıldı.

Karşılaşmanın ardından Amkspor’a özel açıklamalarda bulunan FIFA Kokartlı eski hakemlerimizden Sözcü yazarı Selçuk Dereli, Ziraat Türkiye Kupası maçlarında ilave yardımcı hakemlerin görev yapması gerektiğine işaret etti.

Dün akşam Nantes ile PSG arasında oynanan Fransa Kupası mücadelesinde ilave yardımcı hakemlere görev verildiğine vurgu yapan Selçuk Dereli, “Tokatspor-Galatasaray maçını izliyorum, ilave hakem yok. Fransa’da var iken bizim kupa maçlarında niye yok? Bizim neyimiz eksik? Maçta eğer ilave yardımcı hakemler olsa Ontivero’nun golü ile ceza sahası içerisindeki tartışmalı pozisyonlarda doğru kararlar verilebilirdi. Süper Lig’de ilave hakem uygulaması varken kupada uygulanmıyor. Ya ikisinde de ilave yardımcı hakemler olsun ya da hiç olmasın! Türkiye Futbol Federasyonu ile Merkez Hakem Kurulu’ndan açıklama bekliyorum” diye konuştu.