SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sadece bizde oluyor sanıyorduk!

Sadece bizde oluyor sanıyorduk!

'Premier Lig'de 19. yüzyıl futbolu oynanıyor' sözleriyle başlayan sıkıntılar tribünlere de yansıdı.

Premier Lig’de saha içi ve tribünler uzun zamandır alışık olmadığı anlara tanıklık ediyor. Önce Jose Mourinho’nun ‘Premier Lig’de 19. yüzyıl futbolu oynanıyor’ sözleriyle başlayan sıkıntılar tribünlere de yansıdı.

Uzun zamandır görülmeyen sahaya yabancı madde atma girişimleri Premier Lig’in kabusu haline geldi. Ülkemizde sık sık rastlanan hatta içki şişelerinin taraftarı yaralamasına kadar giden durumlar, Premier Lig’de de görülmeye başladı.

İngiliz futbolunun hiç alışık olmadığı bu durum geçtiğimiz günlerde Suarez’in köşe atışı kullanırken yabancı madde saldırısına uğramasıyla başladı. İngiltere’de adam yaralama statüsüne giren bu durum için güvenlik kamerası önlemleri sıklaştırıldı. Futbolcunun maddeyi atandan şikayetçi olmasına gerek kalmadan cezalarının verildiği İngiliz futbolcu, kısa bir zaman önce de meşale gerginliği yaşamıştı. Son yıllarda gittikçe artan tribünde meşale kullanımına ciddi önlemler getirdi.

İngiltere Futbol federasyonu’nun hem yabancı madde hem de meşalelerle ilgili ciddi girişimlerde bulunması bekleniyor. Dünyanın en prestijli ligi olarak gösterilen İngiltere Premier Lig’de son oynanan Manchester City-Chelsea karşılaşmasında sahaya atılan çakmak, oldukça büyük yankı buldu.