SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Önemli olan kazanmak’

‘Önemli olan kazanmak’

F.Bahçe'nin Brezilyalısı, Beşiktaş derbisiyle olarak 'Skor önemli değil, önemli olan kazanmak' dedi.

Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Cristian Baroni, Beşiktaş ile 30 Kasım Cumartesi günü oynayacakları derbi maçın zorlu geçeceğini, taraftarlarının desteğiyle kazanmak istediklerini söyledi.

Cristian, FB TV’ye yaptığı açıklamada, Beşiktaş derbisinin her zaman önemli olduğunu belirterek, “Onlar da en az bizim kadar hazırlanıyorlar. Takım olarak hazırız. Derbide galibiyet elde etmek istiyoruz. Taraftarımızın desteği bizim için bir avantaj. En önemli olan şey skor değil, kazanmamız… Karşımızda güçlü bir ekip olacak, skorun pek bir önemi yok” diye konuştu.

Derbi öncesinde takımın motivasyonunun yüksek olduğunu kaydeden Brezilyalı futbolcu, “Antrenmanlarda mutluyuz. Takımın morali yüksek ve neşemiz de yerinde” ifadelerini kullandı.

Türkiye Ligi’nin zorlu bir lig olduğunu vurgulayan Cristian, “Çünkü içinde duygusallık da barındırıyor. Aynı zamanda rekabetin yüksek olduğu yarışmacı bir lig. Profesyonel bir futbolcu olarak hep zorlu maçlarla karşılaşmak da yorucu olduğu kadar güzel” şeklinde konuştu.