SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Salih De Souza

Salih De Souza

G.Antep maçının ardından 40 bin F.Bahçe taraftarı, hep birlikte haykırdı.

G.Antepspor önünde harika bir çalım ve ardından Emenike'ye attığı pas ile golü getiren Salih Uçan, taraftarın yeni sevgilisi! Alex'in gidişinin ardından genç futbolcuyu eski kaptanlarının yerine koyan Fenerbahçe taraftarı, maçın ardından hep birlikte ‘Salih de Souza Salih de Souza Salih de Souza' diye tezahürat yaptılar.

Tabii ona olan sevginin sebebi sadece bonus saçları değil. Onu devamlı sahada görmek istiyor sarı-lacivertli taraftarlar. Atılan 3. goldeki inanılmaz çalımı, bu isteği daha da körükledi ve oyuncunun 11'de oynaması en büyük istek.

CRISTIAN: İHTİYACIMIZ VAR

Sadece taraftarlar değil takım arkadaşları da büyük destek veriyor 19 yaşındaki oyuncuya. Önceki günkü maçın ardından takım otobüsünde tebrikleri kabul eden Salih için Cristian, “Çok sevindim. Şans verildiğinde en iyi şekilde değerlendiriyor. Karakter olarak da çok iyi bir insan. Bu kulübün ona ihtiyacı var” diyerek, forma rekabeti içinde olduğu genç isme övgüler yağdırdı,

Hocası Ersun Yanal ise en baştan beri biraz daha temkinli. Oyuncunun korunması taraftarı olan Yanal, “Bir futbolcuyu bir maçla göklere çıkartmak takıma da futbolcuya da zarar verir. Salih'in zamana ihtiyacı var, eksikleri var, adım adım layık olduğu koltuğa oturacak. Salih hem korunmalı hem gelişmeli” ifadelerini kullandı.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK