Reklamsız Sözcü

Profesör Mancini

İlk maçında Juventus'u çözen Roberto Mancini, dün de Kopenhag'ı bitirdi
08:1224 Ekim 2013
0
Profesör Mancini

ATEŞTEN gömleği giyen ve oldukça zorlu bir periyotta göreve geçen RobertoMancini, Şampiyonlar Ligi’nde taktik dehasıyla işi bitiriyor. İlkmaçında Juventus ile karşılaşan tecrübeli çalıştırıcı, taktik dehasıyla İtalyan rakibini kilitlemiş, Galatasaray’aŞampiyonlar Ligi’ndezorlu deplasmanda 1 puanı kazandırmıştı.

DÜNKÜ maç da sarı-kırmızılı takım için fazlasıyla önemliydi. Öyle ki Galatasaray’ın ilk 2 iddiasını sürdürmesi için Kopenhag’ı yenmesi gerekiyordu. İstenen oldu… Dany’yi sürpriz bir şekilde savunmanın solunda oynatan Mancini, Kamerunlu futbolcudan verim aldı.

Kendisi bile şaşırdı

İLK golde asisti yapan Dany, hocasının güvenini boşa çıkartmadı. Golden sonra da savunmayı sağlamtutanMancini’nin Galatasaray’ı, ilk yarı bitenekadar iki gol daha attı ve zorlu geçecekmaçı koparttı.

ÖNEMLİ bir galibiyet aldıklarını belirten Mancini, “İlk 60 dakika gerçekten müthiş oynadık. Bu kadarını ben de beklemiyordum. Ancak hala bazı şeyleri geliştirmemiz gerekiyor. Juventus beraberliği grubu açık hale getirdi.Deplasmandaki maç da zor olacak. Juventus'la final oynamak  istiyorsak, orada kazanmalıyız” ifadelerini kullandı.

Metecan KANBUR

 

Son güncelleme: 10:32 | 24.10.2013